Štyri partnerky za deň

Povráva sa, že spal s vyše dvoma tisíckami dám, hoci zároveň existuje podozrenie, že autorom tejto klebety je jej hlavná postava. Zďaleka to nie je jediná povesť týkajúca sa hercovej výnimočnej sexuálnej aktivity. Údajne dokázal zvládnuť počas jediného dňa štyri partnerky. Heidi Fleissová, najznámejšia hollywoodska kupliarka, ktorá roky zásobovala celebrity ambicióznymi hviezdičkami i najzručnejšími profesionálkami, potvrdila Nicholsonovo výsadné postavenie na zozname A klientov.

A za zmienku určite stojí aj fáma, ktorá sa objavila pred pár rokmi, že hercovo sídlo na losangeleskom Mulholland Drive bolo podzemným tunelom spojené priamo s centrálou Playboya a herec ho používal spolu s ďalšími hereckými celebritami, ako bol James Caan, Warren Beatty alebo Kirk Douglas. Mimochodom, všetci údajní aktéri vrátane Nicholsona tieto informácie popreli.

Nicholsonov život vypĺňali ženy od samého začiatku oslnivej kariéry, ktorá sa začala na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov minulého storočia charakterizovaných uvoľnenou atmosférou v americkej spoločnosti. Vzbura celej mladej generácie proti predstieranému puritánstvu a pokryteckej morálke prosperujúcej Ameriky vyústila do pádu starých hollywoodskych modiel, vzniku nového Hollywoodu a nových filmových idolov. Na tej istej vlne sa vyviezol na vrchol aj Jack Nicholson. Prienik do hollywoodskej smotánky mu otvoril možnosti kontaktov s tými najpríťažlivejšími a najžiadanejšími predstaviteľkami nežného pohlavia. Je isté, že Nicholson nestrácal čas.

Jack Nicholson: Šesť dekád v náručí krásnych žien.
Jack Nicholson: Šesť dekád v náručí krásnych žien.
Zdroj: profimedia.sk

Čo film, to románik

S matkou svojho druhého dieťaťa, herečkou Susan Anspachovou, sa zoznámil pri nakrúcaní filmu Malé životné etudy v roku 1969, v čase, keď mal za sebou prelomový úspech v kultovej Bezstarostnej jazde. Koniec prác na filme však znamenal aj koniec románika. Kučeravá blondína a zároveň slobodná matka s dieťaťom, ktorá stelesňovala prototyp americkej ženy nezávislej od mužov, sa na premiére filmu nemohla zúčastniť pre pokročilé tehotenstvo. Jej hrdú povahu pocítil aj Nicholson - tri mesiace po narodení syna sa vydala a herca si už nikdy k telu nepustila.

Meno Anspachová figuruje na začiatku úctyhodného zoznamu herečiek, ktoré využili možnosť spoznať sa s hercom bližšie a ešte bližšie. S Candice Bergenovou sa zoznámil, keď v roku 1971 pracovali na filme Telesné vzťahy. Telesné vzťahy hrali pravdepodobne dôležitú rolu aj vo vzťahu k herečke Rite Morenovej, ktorá dostala Oscara za vedľajšiu rolu vo West Side Story. Medzi jej priateľov patril Marlon Brando, Elvis Presley (o ktorom sa vyjadrila, že bol mizerný milenec), Anthony
 Quinn či Nicholsonov „kámo“ z Bezstarostnej jazdy Dennis Hopper.

V zozname Nicholsonových herečiek priateliek figurujú ďalšie celebrity. Napríklad Rachel Wardová, Amber Smithová, modelka a herečka, ktorej krásou sa mohol slovenský divák pokochať v role dvojníčky Rity Hayworthovej vo filme L. A. Utajené skutočnosti. Ďalej Sharon Stonová, Meryl Streepová (pri prácach na filme Zlá zelina), Veronica Cartwrightová (neskôr verejne vyhlásila, že Jack bol veselý a úžasný milenec), Drew Barrymorová či Kim Bassingerová, ktorá označila Nicholsona za „najviac sexom posadnuté stvorenie“, aké kedy stretla. Ešte v roku 1999 vo veku 62 rokov začal Jack randiť s herečkou Larou Flynn Boylovou, hviezdou seriálu Twin Peaks, mladšou o 33 rokov. Vydržalo to tri roky až do chvíle, keď mu náhodou objavila v kufri náramok určený inej žene. „Platíš ich, keď ti líhajú do postele, platíš ich, keď odchádzajú,“ komentoval rozchod herec.

  • ROZHOVOR Diana Mórová úprimne: Naši chlapi začínajú tak nejako upadať, sú rozmaznaní

Po prieniku do hereckej špičky sa Nicholson už nemusel sťažovať na nezáujem nežného pohlavia, hoci sa zrejme veľmi nesťažoval ani predtým. To sa týkalo aj pozornosti mladých úspešných rockových hviezd z generácie Woodstocku, ktoré v tom čase definitívne ovládli americký hudobný trh. Z tohto obdobia určite stojí za zmienku hercova dvojročná búrlivá známosť s Michelle Phillipsovou, mladučkou krásnou členkou kalifornských Mamas & Papas (chodila aj s neskorším americkým ministrom zahraničných vecí Johnom Kerrym), aj krátky románik s kanadskou pesničkárkou Joni Mitchellovou.

Sharon Stonová: Jack dokázal pritiahnuť Sharon na zápasy svojich milovaných basketbalových čarodejníkov L.A. Lakers.
Sharon Stonová: Jack dokázal pritiahnuť Sharon na zápasy svojich milovaných basketbalových čarodejníkov L.A. Lakers.
Zdroj: Archív

Búrlivý vzťah s Anjelicou

Nicholson bol jediný raz ženatý, vzhľadom na jeho životnú dráhu a životné postoje sa však tento krok dá pripísať skôr mladíckej nerozvážnosti. So Sandrou Knightovou sa oženil vo veku 25 rokov. Z osemročného manželstva pochádza jeho prvé dieťa - dcéra. Inak, hollywoodsky idol má päť detí so štyrmi matkami. Jedna z nich, Rebecca Broussardová, matka jeho syna Raymonda a dcéry Lorraine, otehotnela s Jackom prvý raz v čase, keď prežíval pravdepodobne najdlhší vzťah svojho života - sedemnásť rokov plných rozchodov a návratov s Anjelicou Hustonovou, dcérou slávneho režiséra Johna Hustona, mladšou o 14 rokov. Občasné partnerkine pokusy zaviesť reč na manželstvo Jack odbíjal mlčaním, šarmantným úsmevom či poznámkami typu - Zrejme len žartuješ. Spoločná história hereckého páru sa definitívne skončila v okamihu, keď Jack Anjelice ležérne naznačil, že „niekto (Rebecca) bude mať dieťa“. Tak či onak, svoj rozchod s Hustonovou Nicholson dodnes označuje za najťažšie obdobie svojho života.

Jediná žena, ktorá s Nicholsonom vydržala a sprevádzala ho na veľkom úseku jeho životnej púte, je herečka Helena Kallianiotesová. Pôvodne brušná tanečnica sa s Jackom zoznámila pri práci na Malých životných etudách, kde hrala vedľajšiu rolu, a vydržala s ním neuveriteľne dlhých dvadsať rokov. Nie však ako partnerka, ale ako gazdiná, sekretárka, správkyňa hercovho sídla i „platonická spoločníčka“ v jednej osobe.

  • 6 príznakov potravinovej intolerancie. Dajte si trávenie opäť do pohody

Modelky

Od sedemdesiatych rokov minulého storočia začali čoraz zreteľnejšie nahrádzať klasické idoly krásy - hollywoodske „bohyne sexu“, ako bola Marilyn Monroe či Elizabeth Taylorová - hviezdy modelingu. Netrvalo dlho a prakticky každý, kto v umeleckej brandži niečo znamenal, mal pomer s modelkou. Samozrejme, hviezda Nicholsonovho formátu nemohla byť výnimkou. Zoznam modelingových celebrít, Nicholsonových priateliek, vzbudzuje rešpekt. Nájdeme na ňom mená ako Veruschka (známa aj z epizódnej roly v Antonioniho Zväčšenine), supermodelka Angie Everhartová i neprehliadnuteľná Kate Mossová. Osobitné postavenie v ňom zaujíma Bebe Buellová, pôvodne ozdoba Playboya, ktorá sa popri priateľstve s hercom zviditeľnila svojím vrelým vzťahom k popovej hudbe, keďže medzi jej priateľov popri Nicholsonovi patril gitarista Todd Rundgren, David Bowie, Jimmy Page, Rod Stewart, Iggy Pop či skoro celá zostava Rolling Stones. A takisto Steven Tyler, líder skupiny Aerosmith, s ktorým v roku 1971 otehotnela a priviedla na svet herečku Liv Tylerovú. Buellová zaradila Nicholsona, Jaggera a Beattyho do výnimočnej kategórie „dokonalých praktikov telesnej lásky, ktorých zoslalo na zem nebo, aby ženy naučili, čo je to rozkoš“.

Kate Mossová: Aj Kate sa zapáčil basketbal s Jackom po boku.
Kate Mossová: Aj Kate sa zapáčil basketbal s Jackom po boku.
Zdroj: Archív

S premiérovou manželkou

Vo veku 37 rokov sa herec dozvedel, že osoba, s ktorou odmalička vyrastal a ktorú považoval za sestru, je v skutočnosti jeho matka a tá, ktorú považoval za matku, je jeho babička. Táto informácia, ako priznal, načas zamávala jeho psychikou, na Jackovo libido však nemala zásadnejší vplyv. Cez jeho spálňu naďalej prúdili davy žien fascinovaných Nicholsonovým osobným čarom. V roku 1977 trávil herec veľa času s Jill St. Johnovou, známou ako Bondovo dievča z filmu Diamanty sú večné. O rok vzbudil značnú pozornosť jeho románik s Margaret Trudeaovou, bývalou manželkou kanadského premiéra, ktorý sa začal na zadnom sedadle hercovho Daimlera a pokračoval o rok „na pánoch“ na jednej hollywoodskej párty.

V roku 1980 sa vzťahom s Nicholsonom pochválila Janice Dickinsonová, jedna z najúspešnejších amerických modeliek sedemdesiatych rokov, ktorá sa ako prvá hrdila titulom topmodelka, herec však v tom čase už rozohrával flirt s dánskou supermodelkou a bývalou kráľovnou krásy Winnie Hollmanovou, ktorý napokon trval päť rokov a po dvoch rokoch priniesol ovocie v podobe jeho tretieho dieťaťa - dcéry Honey. Azda len ako zaujímavosť možno uviesť, že v tom istom roku sa Jack zoznámil a rozvíjal priateľstvo s dedičkou a dcérou magnáta Onassisa Christinou.

Keď sa v roku 1995 v tlači objavili fotografie Jacka vo veku tesne pod šesťdesiatkou, túliaceho sa k Amanee de Cadenet, nesmierne populárnej moderátorke amerických talkshow, zdalo sa, že milovníkov potenciál je nevyčerpateľný. Jeho telesná schránka síce chátrala úmerne s čoraz záhaľčivejším spôsobom života, Jackov šarm v kombinácii so skutočnosťou, že vzhľadom na výšku svojich príjmov bol stále „dobrou partiou“, dokázal spoľahlivo kompenzovať rastúce brucho či očividný úbytok vlasov. S pribúdajúcim vekom bol však vychýrený milovník nútený zaknihovať aj čoraz viac odmietnutí. V roku 2006 napríklad musel zverejniť ospravedlnenie Nicole Kidmanovej, ktorej robil nemravné návrhy v prítomnosti jej manžela počas odovzdávania Oscarov.

Bez oficiálnej partnerky

Filmová ikona, ktorá o sebe tvrdí, že uznáva Putina a obdivuje Fidela Castra, oslávila na jar minulého roka osemdesiatku vo svojom sídle na Mulholland Drive v Los Angeles. Verný svojmu životnému štýlu nemá Jack Nicholson žiadnu oficiálnu partnerku. So ženami údajne úplne skončil. „Už sa nedokážem zabávať medzi mladými. Nedá sa donekonečna flákať po školskom dvore gymnázia, keď už máš maturitu vo vrecku,“ konštatuje, hoci jedným dychom dodáva, že „starého psa novým kúskom nenaučíš“. Chcel by ešte zažiť lásku, ale neverí, že príde. Skôr ho trápia obavy, že zomrie osamelý vo svojom dome.

Viac sa dočítate: