Ešte minulý rok po boku Milana Kňažka účinkovala v hre Gin Game alebo s Davidom Krausom v zájazdovom predstavení s názvom Hviezdy, ako ich nepoznáte, ktoré predávali za osemdesiattisíc českých korún. Skrat v jej pracovnom nasadení nastal koncom minulého roka, keď sa pre zlomený stavec a iné diagnózy ocitla v nemocnici.

Na Vianoce už bola doma, no stále nie je fit. „Je poctivé povedať, že sa necítim na stopercentný výkon,“ vysvetlila ako pravá profesionálka, prečo skončila so všetkými pracovnými aktivitami. Zároveň nevylučuje, že keď nazbiera dostatok energie, vráti sa pred svojich divákov.

Nie však za každú cenu. „Na javisku umrieť nechcem, ale ani v nemocnici,“ vyhlásila počas rozhovoru pre Štúdio Blesk. „Už som si predstavovala smrť. Čím viac sa k tomu blížim, viem, že pôjdem do neba. Rada by som verila na posmrtný život. Chcela by som sa stretnúť s rodičmi,“ vyznala sa ďalej.

Humorom sebe vlastným opísala, aj ako by si predstavovala svoje posledné vydýchnutie. "Rozprávala by som nejaký príbeh a zrazu by som sa zviezla, takže by ostal nedopovedaný. A ľudia by hovorili, že nepoznajú pointu,“ uzavrela.   

Vzácne FOTO zo súkromného albumu Jiřiny Bohdalovej si pozrite v GALÉRII