Zábavná relácia televízie JOJ Inkognito patrí medzi najpopulárnejšie programy samotnej televízie. Štvorica slovenských hercov háda povolanie troch neznámych ľudí a v 4. kole sa snažia so zaviazanými očami uhádnuť meno známeho hosťa.

Vo štvrtok večer si, na prekvapenie mnohých, tvorcovia tohto obľúbeného programu do štúdia pozvali kontroverznú známu tvár. Tajným hosťom v relácii Inkognito sa stal herec Dušan Cinkota (47), ktorý ani nie pred dvoma mesiacmi opustil po takmer šiestich rokoch brány väznice, po tom, čo si tam odpykával trest pre drogy. Známym štyrom hádačom trvalo peknú chvíľku, pokiaľ herca spoznali. Nakoniec ho uhádla Zuzana Šebová, ktorá jeho meno doslova vykríkla.

Zdena radšej neprišla

Všetky známe tváre sa z jeho prítomnosti tešili. Dušan Cinkota  však môže byť rád, že v ten večer medzi hádačmi chýbala herečka Zdena Studenková. Tá sa netají tým, že ho kvôli jeho drogovej minulosti nemusí. Dokonca pred rokmi sa šírili informácie, že s ním odmietla hrať  aj v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade, kde si vraj doslova vydupala, aby sa na pľaci vôbec nestretli. Cinkota bol vtedy z toho veľmi prekvapený: „O tomto nemám žiadne informácie. Práveže so Zdenou máme dobrý vzťah. V minulosti sme spolu preberali aj ceny, ide o intrigy,“ povedal. Neskôr však herečka verejne priznala, že petíciu za prepustenie uväzneného herca nepodporuje. „S tým naozaj nesúhlasím. Každý nech si odpyká svoj trest. Nikto kolegovi Cinkotovi neberie, že je talentovaný človek. Nikto mu neberie, že už od začiatku, keď sa jeho kauzy začali, dostal vždy novú a novú príležitosť. On nikdy nebol hereckou komunitou zatratený a naozaj vždy dostal svoju príležitosť," povedala Zdena Studenková otvorene.

Včera večer sa však Dušan hereckou divou nezaoberal, veď za hádajúcim panelom sedeli najmä jeho priatelia. Jedným z nich bol aj Marián Čekovský, ktorý verejne priznal, že bol Cinkotu pozrieť aj vo väzení a zahral si tam s ním aj predstavenie. Cinkota sa počas večera stále usmieval a pôsobil skromne, dokonca otvorene priznal, že toto účinkovanie bola jeho prvá pracovná ponuka. Vraj má aj ďalšie ponuky, týkajúce sa dabingu či herectva, ale nechcel ich úplne konkretizovať, pokiaľ nepodpíše zmluvu.

Zaujímavosťou je, že Cinkota nebol prvý „vyvrheľ“ v Inkognite. V októbri 2017 sa v ňom ako nečakaný hosť objavila známa slovenská herečka Zuzana Marošová, ktorá ešte donedávna žila v exile s údajným mafiánskym bosom Karolom Mellom na exotickom Belize. Jej účinkovanie vtedy vyvolalo medzi divákmi obrovskú vlnu kritiky a pohoršenia. Na Kolibe si však z toho zjavne ťažkú hlavu nerobili a vo štvrtok večer šokovali divákov opäť.

Fotografie Cinkotu z Inkognita nájdete v našej galérii.

Prečítajte si tiež: