Boli medzi nimi nejaké sympatie?

Obaja moderátori si pre Markíza.sk zaspomínali, ako vyzeralo ich prvé stretnutie, ktoré sa odohralo v štúdiu. Presné detaily si nepamätali, ale Roman priznal, že mu bola Lenka od prvého momentu sympatická. Po celý čas sa usmievala a pôsobila na neho pozitívne ako hravá, milá a veselá baba.

Keďže Juraško a Šóošová majú spolu veľmi dobrý vzťah, v ľuďoch to vraj často evokuje predstavu, že tvoria pár aj v súkromí alebo minimálne taja nejaký románik z minulosti. Redaktorku preto zaujímalo, či medzi nimi náhodou niekedy nezaiskrilo.

„Nie, nikdy medzi nami nič nebolo a ani si to neviem predstaviť. Keď sme sa zoznámili, tak sme boli obaja zadaní, takže sme nad tým ani nerozmýšľali, keďže sme boli zamilovaní. Potom to prerástlo do kolegiálneho kamarátstva. My sme ten príbeh nemali, že by to skončilo tým, že by sme boli partnermi,“ povedal Roman. Lenka k tomu dodala, že aj ich partneri sa spolu poznajú, takže spolu všetci vychádzajú dobre a nikdy to do ničoho neprerástlo.

FOTO Romana a Lenky nájdete v GALÉRII

Šóošová však s humorom dodala, že napriek tomu ju manžel niekedy podpichuje. Vždy to robí s humorom a nakoniec sa na tom dobre zasmejú. „Môj Rišo je taký, že to vždy prehodí na srandu. Keď sme si my dvaja s Romanom vyrábali naše vlastné podpiskarty, tak sa vždy zapozeral na tie fotky a hovoril – To je normálne ako svadobná, trošku to nepreháňaš,“ spýtal sa markizáckej moderátorky.

Túto hranicu nikdy neprekročili

Keďže sa obaja stretávajú aj v súkromí, majú za sebou veľa vtipných zážitkov. Jeden z nich si odniesli z dovolenky na Kapverdských ostrovoch, kde počas potuliek našli opustenú pláž. Rozhodli sa tam zaparkovať a trošku si užiť túto nádheru. Pobrežie bolo úplne prázdne, tak si spontánne vymysleli, že sa okúpu nahí. No keďže sa predtým podpichovali kvôli Lenkinej hanblivosti, ktorá sa pred svojimi kamarátmi nechcela vyzliecť, nakoniec páriky skončili na opačných koncoch pláže a potom sa na tom už len spoločne smiali, či si každý z nich užil svoju nudistickú chvíľku.

Priznali krízu aj hádky

Úprimne však priznávajú, že ich vzťah nebol po celý čas ideálny. Podľa nich by to nebolo ani možné. Napriek tomu presne vedia, na čom postavili jeho základy, aby dokázali i popri pár zakopnutiam pokračovať ďalej.

„Samozrejme, za 18 rokov by to bolo zvláštne. Aj sme sa pohádali, aj sme mali čudné obdobie, o čom sme sa potom rozprávali. Je to ako v klasickom partnerskom vzťahu. Keď niečo vznikne, lebo ľudia majú odlišné pohľady na rôzne situácie, tak sa to stane. No musíš sa o tom vedieť porozprávať. Pokiaľ chceš, aby ten kamarátsky alebo partnerský vzťah, fungoval ďalej. Takže sme to vyriešili,“ popisuje recept na to, ako ich priateľstvo a kolegiálna spolupráca vydržali tak dlhý čas.