Po troch rokoch pauzy sa v televízii objavila kedysi mimoriadne obľúbená šou Bez servítky. Úspech mala pre neraz až bizarné spojenie účinkujúcich. Do dejín televízie sa zapísal najmä diel s Majstrom N, čiže Jozefom Nodžákom a Zuzanou Strausz Plačkovou.

Po tom, čo televízia tentoraz obsadila do programu dvoch kaderníkov Igora Novosada (43) a Pierra Cédricka Klimeczeka (40), sa začali diať veci. Na paškál si vzali aj súčasného ministra školstva a historicky prvého celebritného kaderníka Branislava Gröhlinga.

 

Koniec kaderníkov 

Páni rovnakých profesií sa zoznámili len vďaka spoločnému televíznemu projektu, no ich priateľstvo podľa všetkého zotrvalo aj po zhasnutí kamier. Pierre Cédrick Klimeczek dokonca s Igorom Novosadom pripravil na svojom instagramovom účte živé vysielanie. Pri rôznych témach, ktoré preberali, samozrejme, nevynechali ani prostredie svojej profesie a konkurenciu. Tá podľa slov Igora Novosada postupne zaniká.

Pravidelne navštevujem Stredné odborné učilište služieb v Bratislave, no riaditeľky týchto škôl mi nemajú koho ponúknuť. Po tom, čo sa rozbehlo barberstvo, prestali mať študentov na klasický kadernícky odbor. Všetci chcú byť barberi,“ skonštatoval Novosad. 

Gröhling na pretrase

Klimeczek sa vrátil aj do deväťdesiatych rokov, keď už aj z kaderníkov začínali byť celebrity. Bezkonkurenčne najväčšou kaderníckou hviezdou bol vtedy súčasný minister školstva Branislav Gröhling.

A Igor Novosad, ktorý začínal v približne rovnakom čase, bol jediný, kto mu ako tak konkuroval. „Popritom on nikdy reálne nikoho neostrihal,“ vytiahol Klimeczek dodnes nie veľmi známu pravdu. Pobavený Novosad zakontroval otázkou: „A vieš, čo on oficiálne vyštudoval? On je obuvník,“ prehodil pobavene na adresu svojho niekdajšieho rivala. 

Po mnohých rokoch sa napokon k svojej obuvníckej profesii hlási aj sám Gröhling. „Naozaj som neurobil nikdy ani jeden jediný účes, ale z kaderníkov som vyrobil osobnosti,“ priznal.

Dovtedy nevídanú popularitu si však užíval aj on. Po tom, čo svoje meno spojil s Katarínou Hasprovou, Soňou Mullerovou či Emmou Tekelyovou, ktoré sa stali zákazníčkami jeho salónu, začal navštevovať celebritné párty, dokonca o účesoch napísal aj knihu a účinkoval v zábavných reláciách. 

Pozrite si veľkú GALÉRIU záberov celebritných kaderníkov. Spoznali by ste odfarbeného ministra Gröhlinga pri topánkach? 

Prečítajte si tiež: