V roku 1998 bol odsúdený na doživotie za dvojnásobnú nájomnú vraždu. Nakoniec dostal milosť od vtedajšieho prezidenta Miloša Zemana. Jiří Kajínek (62) je na slobode šesť rokov. Väzenské múry sú už dnes pre neho minulosťou.

Slobodu si užíva plnými dúškami. "Je to stále úžasný pocit, ktorý sa nedá opísať. Žijem na slobode, každý deň si to uvedomujem a vážim si to,“ povedal pre eXtra.cz. Jeho prepustenie pred rokmi bolo pod drobnohľadom verejnosti. "Nebolo to príjemné, ale za nápor na psychiku to nepovažujem. Počas svojej slobody sa stretávam so slušnými ľuďmi. A tými ostatnými sa nezaoberám,“ priznal Kajínek. Z návratu do väzenia strach nemá. Ako sám hovorí, nerobí nič nelegálne.

FOTO Kajínka s partnerkou v GALÉRII

Tým, že dostal prezidentskú milosť, ktorú si veľmi váži, tak má sedemročnú podmienku a nesmie porušiť zákon. Má stále nad sebou Damoklov meč. Presťahovať do cudziny sa ale nehodlá. "Dovolenka a cestovanie, to je niečo iné. Nemusím sa nikde hlásiť,“ hovorí o svojom živote na slobode. Voľné chvíle trávi s priateľkou a s labradorkou Šaunou. Hráva poker, cestuje, chodí na ryby a na strelnicu. Navyše sleduje ak politiku.

Kajínek sa chce nadobro usadiť a svoju dlhoročnú partnerku by si rád zobral za manželku. Po jeho boku stojí už niekoľko rokov lekárka Magda Gubova. "Čakáme na optimálnu dobu,“ priznal bývalý trestanec. Podľa všetkého je vo vzťahu s lekárkou neskutočne spokojný.

FOTO Kajínka so zbraňou v GALÉRII