Herec a režisér Jan Kačer považoval Josefa Abrháma nielen za kamaráta, ale takmer až z brata, keďže sám nemal žiadnych súrodencov, Kačerov jediný brat totiž zomrel. Ich kamarátstvo trvalo vyše päťdesiat rokov.

Ako prezradil Jan Kačer pre portál extra.cz, dobre poznal celú Abrhámovu rodinu, teda aj jeho rodičov. Podľa neho to bola noblesná rodina, otec, vysoký dvojmetrový Moravák kedysi vlastnil tehelňu v Kuníne, mama bola Slovenka, dcéra evanjelického farára Jozefa Hollého.

Kačerove sympatie si získal aj Abrhámov syn Josef: "Neskôr som si tiež veľmi obľúbil jeho syna. Je to jedináčik, ale báječný mužský. Má v sebe niečo z Josefa, niečo z Libušky. Je to výborný chlapec, ohromne nadaný, zaujímalo ho všetko, čo som vedel o jeho otcovi," prezradil smutný herec.

Abrhám a Šafránková v čase, keď sa dali dokopy! FOTO

Jan Kačer odhalil aj skutočnú pravdu o ich začiatkoch vzťahu Abrháma a Šafránkovej. A bolo to inak, než sa doteraz tradovalo, nedali sa dokopy v Činohernom klube. „Josef sa s Libuškou stretol u nás na chate. Bol som svedkom jeho sexi veľkého zamilovania a plameňa lásky k nej. To bola nádhera! A mal som potom celkovo taký dojem, že sme všetci trošku ako rodina,“ priznal pre extra.cz  Jan Kačer.

 

Pozrite, čo o vzťahu Šafránkovej a Abrháma odhalil Svěrák! >>