Po viac ako dvadsiatich rokoch v brandži priznáva, že bola drzá a ambiciózna speváčka. Ako malá neprejavovala výrazný talent, no presadila si, že bude spievať s vtedy slávnym súborom Prešovčatá, a na svoju stranu si pritiahla aj Ivana Táslera z IMT Smile.

Po prvom albume sa mu nepozdávalo, že má u fanúšikov občas väčší úspech než on, takže sa z kapely musela porúčať. V ďalšej hudobnej skupine Peha vydržala dvanásť rokov. Opustila ju na vrchole popularity pre nezhody so spoluhráčmi. Trvalo dlho, kým si vybudovala nové zázemie. S KATARÍNOU KNECHTOVOU (39) sa o jej bývalých aj súčasných strastiach a radostiach zhováral Erik Kollárik.

Nedávno ste boli jednou z porotkýň televíznej speváckej súťaže. Sledujete aj aktuálnu sériu?  

Občas. Utkvel mi v pamäti spevák Timo, ktorý má krásny hlas.  

Aké spomienky máte na porotcovanie?

Páčilo sa mi to, aj keď som nevedela ovplyvniť, ako budú moje vyjadrenia zostrihané. Súčasná generácia spevákov žije a uvažuje úplne inak, ako keď som s hudbou začínala ja.

Niektorí ľudia z brandže si myslia, že súčasťou týchto televíznych šou by mal byť psychológ. Aj vy si to myslíte?

Je pravda, že všetci radi spievajú a často tiež uveria, že televízna bublina, v ktorej žijú, nikdy nespľasne. O reálnom muzikantskom živote nemajú ani šajnu, preto ich to zvalcuje. Málokto to dokáže zvládnuť a vydržať. Väčšinou je to tak, že keď sa svetlá a kamery vypnú, ocitnú sa späť v detskej izbe, kde boli predtým. A to je veľmi nepríjemné vytriezvenie.

Nepríjemné vytriezvenie ste museli prežívať aj vy po láske k finalistovi Petrovi Borkovcovi, ktorý vás oklamal, okradol a spolu s matkou aj ohovoril. Tento príbeh je už definitívne skončený?  

Absolútne. Sklamala som samu seba, že som si nevšimla jeho patologické správanie a alkoholizmus. Bol to chorý človek, ale páčila sa mi jeho muzikálnosť. Motivovala som ho, aby písal vlastné skladby, ale on žil dvojaký život. To som sa dozvedela až neskôr. Určite som si s ním nešla zakladať vzťah ani budovať rodinu. Nie som padnutá na hlavu, ako si to niektorí mysleli.

So založením rodiny sa neponáhľate. Patríte k typu úspešných žien, ktorých sa muži boja?

Úspešných žien je veľa, ale problém je, že ja som ešte aj známa. Preto mám pre mnohých punc nedosiahnuteľnosti alebo dokonca tabu. A ja zas nie som typ, ktorý by niekoho uháňal. Keď o mňa má nejaký muž záujem, nech mi to dá najavo. Môžem hodiť rukavičku, ale priamo na stôl ju nepoložím. To čakám od muža. Musí v sebe nájsť chlapa a zabojovať.

A čo keď sa nedočkáte? Obetujete aj materstvo alebo ste ochotná podstúpiť umelé oplodnenie?

Prešla som už mnohými štádiami, keď som o tom uvažovala. Či už vo vzťahu, alebo bez neho. No jediné, čo mi to prinieslo, bolo trápenie. Už mám nejaké roky, tak­že som sa cez to preniesla. Hoci je to klišé, hovorím si, čo sa má stať, to sa stane. Mať dieťa a rodinu je najväčší dar. Ja však nechcem mať nekompletnú rodinu.

Veľa žien v mojej situácii využíva umelé oplodnenie, no ja túto možnosť odmietam. Vnímam to tak, že rodina pozostávajúca z muža a zo ženy, prípadne aj inak, tu pre niečo je. Aj na svojom synovcovi vidím, aký je pre neho dôležitý otec aj mama. Preto keď už, tak chcem kompletnú rodinu. Pokým nepríde ten správny muž ako partner, odmietam riešiť aj materstvo. 

Celý rozhovor si prečítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je už v predaji.

Pozrite si GALÉRIU fotografií Katky Knechtovej. Takto sa drzá Prešovčaka menila na dámu! 

Prečítajte si tiež: