Časy, keď šoubiznis žil podľa starého hesla sex, drogy a rokendrol, smerujú na smetisko dejín. Žijeme v časoch, keď je in priznávať sa k viere a hlásať slovo Božie. Nahlas o tom hovorí hneď niekoľko žien slovenského šoubiznisu. Speváčky Mária Čírová (33), Sima Martausová (34) a Dominika Stará (28) o Bohu nielen spievajú, ale vpustili ho aj do reálneho života. Fundamentalisticky náboženstvu prepadla víťazka Slovensko hľadá SuperStar 2007 Vierka Berkyová (31), ktorá žije v Belfaste a pred pár dňami prišla „evanjelizovať“ rodnú krajinu. Na rovnakom mieste rozprávala o Bohu aj herečka Mária Bartalos, za slobodna Havranová (27), ktorá skutočne uverila len nedávno.

Piesne ako modlitby

Zvyšok slovenského šoubiz­nisu šíri slovo Božie po starom. „Som veriaca takpovediac ,od narodenia‘, ale skutočný, osobný, živý a radostný vzťah s Bohom som začala mať asi až vtedy, keď som mala osemnásť,“ priznala v minulosti speváčka Sima Martausová pre internetový magazín Slovo+. Dostala sa vraj do partie mladých ľudí, ktorých viera napĺňala šťastím. „Začala som po niečom takom túžiť a Boh si ma jednoducho získal - a ja som šťastná, že verím v niekoho všemohúceho, kto je ku mne taký osobný a dobrý.“

FOTO V GALÉRII

Na scénu populárnej hudby sa katolíčka Martausová dostala vďaka víťazstvu v súťaži Gospeltalent. „V tom čase som sa spievaniu až tak nevenovala, mala som však zložených zopár piesní, tak som si povedala, že jednu nahrám a prihlásim sa,“ zaspomínala si speváčka. Dodnes jej mnohé piesne pripomínajú modlitby a v brandži sa traduje historka, ako v istom slovenskom meste Sima odmietla vystúpiť na Mikuláša pre deti s čertmi. Miesto pekelných stvorení dáva prednosť anjelským asociáciám. „Pieseň Nádherný Svätý vznikla počas jednej duchovnej obnovy, na ktorej som bola,“ netají. Z modlitby vznikol aj singel Nenahraditeľná, ktorý je intímnou výpoveďou o Bohu. Všetky svoje piesne vníma ako „dar zhora“.

VIAC sa dozviete v aktuálnom týždenníku PLUS 7 DNÍ alebo na www.plus7dni.pluska.sk