Jeho životný príbeh je všetkým dobre známy. Kedysi patril k najúspešnejším českým spevákom a jeho kariéra stúpala strmo hore. Začal ako veľmi mladý, mal len šestnásť rokov, keď sa stal spevákom legendárnej českej kapely Lucie. Tam vydržal dva roky a potom preskočil k Ladislavovi Štaidlovi do jeho Orchestra Ladislava Štaidla. Vtedy len osemnásťročný spevák sa stal cez noc idolom dievčenských sŕdc v celom Československu.

 

Penk si však získal srdce rovno Ivety Bartošovej, no vzťah im stroskotal po tom, ako vyšla najavo jeho údajná nevera. Iveta sa  v rovnakom čase zahľadela do Ladislava Štaidla. Penkovi sa ešte nejaký čas darilo, skladal pesničky pre filmy a seriály a natáčal videoklipy. Potom však prišiel drsný pád, ktorý spevák neustál a v roku 1996 prepadol drogám. V tom čase sa rozišiel s priateľkou Ivanou, matkou svojho syna Chrisa a trvalo mu, kým sa z toho vyhrabal.

Penk svojím novým zjavom prekvapil! FOTO

 

Búrlivé roky sa však podpísali na jeho vzhľade. Kedysi pekný blondiačik sa zmenil bez preháňania na trosku. A hoci sa opakovane pokúšal o comeback, žiadna sláva to nebola. Potom dlhší čas nedal o sebe vedieť a akurát nedávno začal byť viac aktívny na sociálnej sieti, kde pozdravil svojich fanúšikov. Prekvapenie bolo na obidvoch stranách. Penk mohol zistiť, že svojim skalným ani napriek prešľapom nie je dodnes ľahostajný a jeho verní fanúšikovia zase boli prekvapení z jeho aktuálneho zjavu, veď pozrite FOTO v GALÉRII.