Českého herca Davida Matáska (59) si pamätáme najmä ako okuliarnateho Kendyho z Básnikov a akosi stále máme pocit, že večne bude tým mladíkom, ktorým bol v začiatkoch úspešnej série režiséra Dušana Kleina. V Básnikoch  si zahral po boku Pavla Kříža, ktorý stvárnil neodolateľného Štěpána Šafránka.

Hoci od nakrúcania prvého dielu Básnikov  Jak svět přichází o básníky uplynulo tento rok už neskutočných 40 rokov, David Matásek stále vyzerá na svoj vek veľmi dobre. Kým v Básnikoch bol iba také okuliarnaté ucho, teraz je z neho charizmatický zrelý muž.

V súkromí si David Matásek zažil celkom „pekné“ vzťahové turbulencie. Jeho prvá manželka bola hudobníčka Eva Turnová, basistka skupiny Plastic people of the universe, ich manželstvo sa skončilo ako  bezdetné. Druhá manželka Simona Matásková je novinárka a dramaturgička, má s ňou dcéru Lindu. S treťou manželkou Kateřinou má dcéru Mariu a syna Benjamina. Jeho štvrtou manželkou je Eva Vlachová, s ktorou má dnes už päťročného syna Antonína.

Pozrite, aká nevesta bola z Kendyho dcéry, a tie šaty! FOTO

 

V súkromí je však filmový Kendy už vyše troch rokov aj dedkom, jeho najstaršia dcéra Linda (28) ho obdarovala vnučkou Sofiou. A práve teraz sa jeho Linda vydávala za svojho partnera a otca svojej dcéry, takže filmový Kendy si konečne mohol strihnúť aj rolu svadobného otca, nielen ženícha. Pozrite si naj momenty z ich svadby, takto to jeho Linde ako neveste pristalo.