V markizáckej reality šou Farma nie je núdza o konflikty, ohováranie či najnovšie o porušovanie pravidiel. V priebehu jedenástej série prešľapy urobili hneď niekoľkí súťažiaci. Nedodržali pravidlo o komunikácii, skrývali alkohol a nechýbalo ani fyzické násilie. Neudržal sa Matej Jurkovič (41), za čo ho z Farmy ihneď vyhodili. No problémy môžu mať viacerí, ktorí statok už opustili. Zákulisné informácie sa na verejnosť dostávajú cez ich priateľov či príbuzných.

Zavaril im

Napriek tomu, že na televíznych obrazovkách ide do tuhého, v skutočnosti sa už nakrúcanie skončilo a účastníci sa vrátili do reálneho života. Nedávno sa však na internete objavil zoznam farmárov týždňa, sluhov, duelantov i tých, ktorí zo šou vypadli. Zoznam obsahoval aj mená ľudí, ktorí by mali šou opustiť najbližšie. Súťažiaci sú aj po vypadnutí viazaní mlčanlivosťou, išlo by teda o hrubé porušenie zmluvy s televíziou.

Informácie zverejnil na sociálnej sieti aj už zjavne expartner jednej z najvýraznejších tvárí Farmy Kristi Dali, Pau Heli. „V nedeľu sa ma Markíza pýtala, či chcem poslať Kike list, a teraz mi oznámili, že jej zakázali so mnou komunikovať. V opačnom prípade poruší zmluvu. Vyhrážajú sa pokutou,“ posťažoval sa na

Facebooku prostoreký Pau a do sveta vypustil správu o tom, že natáčanie Farmy sa vlastne už skončilo a súťažiaci sú doma. „Pred chvíľou som bol informovaný, že Kika a Rado včera spoločne odcestovali do Popradu, kde sa dnes odohráva veľká oslava. Radova matka oslavuje 60. narodeniny. Podľa mňa je to hrubé porušenie zmluvy,“ ponosoval sa nešťastný Paul Heli na to, že jeho bývalá sa už s novým partnerom ukazuje na verejnosti. „Napriek tomu, že Kika vypadne v poslednom dueli s Romanou,“ naznačil, kedy jeho bývalá priateľka v šou skončí. Okrem toho vyzradil mená troch posledných súťažiacich. „Do finále postupuje Romana, Gabo a Rado.“

Či to tak naozaj bude, diváci sa dozvedia v polovici decembra, keď sa rozhodne o víťazovi. Dotknutý Pau, ktorého priateľka na Farme podviedla, odvtedy púšťa do sveta o potetovanej blondíne množstvo informácií. Či sa Rado s Kikou naozaj dopustili niečoho, čoho nemali, sme zisťovali aj u kompetentných v Záhorskej Bystrici. Hrozí im pokuta?

„Po­dľa informácií, ktorými disponujeme, sa menovaní nezúčastňujú na žiadnych verejných eventoch,“ povedala PR manažérka Markízy Andrea Macáková. Povedala, že detaily zmluvy podliehajú obchodnému tajomstvu, preto ich nebudú komentovať. Iné by však bolo, keby sa zúčastňovali na verejných akciách. Podľa našich informácií zo zákulisia šou nesmú vypadnutí farmári komunikovať s verejnosťou ani s médiami, v prípade porušenia im hrozia vysoké sankcie, ktoré sa šplhajú k niekoľkým tisíckam eur. Na podmienky zmluvy mnohí súťažiaci nedbajú, ako tvrdí náš zdroj, nie­ktorí dokonca zmluvu vraj ani poriadne nečítali a hodlajú robiť, čo chcú.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII