Bývalý tenista Martin Kližan (33) behanie po kurte vymenil za iné radosti a starosti. Najskôr za obchodovanie s kryptomenou a potom sa začal obzerať po nových pracovných možnostiach. Podľa vzoru iných športovcov si donedávna myslel, že prerazí v politike, zrazu chcel byť starostom jednej z mestských častí Bratislavy. Ako sa PLUS 7 DNÍ podarilo zistiť, pri jeho úpornom naháňaní podpisov, ale aj vo voľnom čase mu namiesto dlhoročnej priateľky Nikol robila spoločnosť bývalá moderátorka Kristína Kormúthová (36). Nepomohlo.

Kližan v komunálnych voľbách na starostu Petržalky prepadol, získal len 8,8 percenta platných hlasov, no zostala mu aspoň cena útechy. Počas volebnej noci sa ho podarilo Novému Času nafotiť s Kormúthovou, s ktorou sa viedli za ruky ako partneri. Prečítajte si, ako sa pred voľbami snažila jeho nová partnerka informácie o ich romániku ututlať.

Rozchod

Kližanovi sa rok po skončení tenisovej kariéry radikálne zmenil život. „Rozmýšľal som, čo by som mohol robiť, kde by som mohol zarábať, nemusel by som pri tom pohnúť prstom a mohol by som mať vyložené nohy. Obchodovanie s kryptomenou sa mi zdalo ako jediné, čo spĺňa tieto podmienky,“ priznal pred rokom pre sport24.pluska.sk.

Maturitu si urobil iba pred štyrmi rokmi, no športom zarobil vraj dosť. „Nechce sa mi byť do konca života zatvorený a mať vyložené nohy. Ja sa považujem za natoľko dravého človeka, že sa viem presadiť aj v inej sfére ako v športovej,“ dušoval sa.

Ešte donedávna ho v jeho cieľoch podporovala priateľka Nikol Solárová. Koncom augusta boli spolu na akcii na Bratislavskom hrade, no takmer po siedmich rokoch je ich láske podľa jeho známych koniec. Týždenník PLUS 7 DNÍ o tom informoval už v septembri. „Martin sa nedávno s Nikol rozišiel a ona je z toho zronená,“ dozvedeli sme sa vtedy od nášho zdroja. A bývalý tenista? Od rozchodu si užíval spoločnosť inej krásky.

Sme len kamaráti

Kližan trávil čoraz viac času s Kristínou Kormúthovou. Bývalá moderátorka stála po jeho boku už pri letnom naháňaní podpisov na kúpalisku v Petržalke a figurovala aj v jeho videu na Instagrame. Neskôr dvojicu videli na futbale v rovnakej mestskej časti, za ktorú Kližan kandiduje. „Po celý čas mali k sebe veľmi blízko. Nechýbali dotyky ani bozky,“ dozvedeli sme sa od očitého svedka.

Ďalšie rande mal pár v septembri, obaja prišli podporiť dvadsiaty ročník kampane Na kolesách proti rakovine. Kristína zverejnila z akcie záber, na ktorom vytvára prstami srdce a za pozadie si zvolila Kližanovu hruď. Okrem verejných aktivít si vyšli na bowling. Hrali iba oni dvaja, o čom svedčí tabuľka vo videu, ktorým sa pochválil sám Kližan.

Napriek tomu, že za posledný mesiac spolu strávili dosť času, Kormúthová nám vzťah s Kližanom poprela. „Nie je to vôbec pravda. My sme kamaráti, poznáme sa sto rokov ešte z tenisových čias. Hrávali sme spolu tenis a teraz mu pomáham s mediálnou kampaňou. Točím a strihám mu videá, snažím sa mu nejako pomôcť, keďže som roky pôsobila v médiách,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ Kormúthová a označila sa za „šťastne nezadanú“.

FOTO V GALÉRII

O rozchode dlhoročného kamaráta však Kristína veľa nevedela. „Ja sa do jeho súkromia nestarám,“ odvetila nám. Sama nikdy verejne žiadneho muža po svojom boku nepriznala.