Čakala ho premiéra komerčného, ale pre hercov náročného muzikálu Mamma Mia! Teda muzikálu, na ktorom si vylámal zuby aj slávny Bond Pierce Brosnan a za mizerný spevácky výkon vo filmovej verzii dostal Zlatú malinu.

A tak si na bratislavskej Novej scéne sadli mladé slečny Kočišové do druhého radu a odtiaľ pozorne sledovali otca v náročnej úlohe. Po premiére mu obe padli do náručia. „Sú to moje najväčšie kritičky,“ usmieval sa ich otec.

Tajil to aj pred Vačkovou

Objatie so staršou Terezkou (18) trvalo niekoľko sekúnd a pridala sa aj mladšia Sára (14). S dcérami po boku rozdával Peter Kočiš úsmevy na všetky strany, napriek tomu akoby zostarol. Možno aj preto, že blížiaci sa rozvod podľa našich informácií držal pod pokrievkou. Nesťažoval sa ani pred blízkymi priateľmi.

Najväčšie kritičky: Petra Kočiša na premiére muzikálu Mamma Mia! sledovali pozorne najmä jeho dcéry Sára a Tereza, na snímke zľava. Najviac zvedavé boli zrejme na jeho tanečné kreácie v slušivom kostýme.
Najväčšie kritičky: Petra Kočiša na premiére muzikálu Mamma Mia! sledovali pozorne najmä jeho dcéry Sára a Tereza, na snímke zľava. Najviac zvedavé boli zrejme na jeho tanečné kreácie v slušivom kostýme.
Zdroj: Emil Vaško

Herečka Zuzana Vačková, s ktorou v divadle dennodenne skúšali, sa o krachu jeho manželstva dozvedela, ako sa priznala, z novín. A pritom na scéne obaja spoločne rozosmievali iných, spievali, tancovali, laškovali. V jednej chvíli musel Peter čeliť Zuzinmu sexuálnemu ataku. „Je to, myslím, vtipná scéna, ktorá prichádza po veľmi silných pesničkách. Také osvieženie, tento muzikál je presne nadávkovaný. Ako veľmi chutný, dobre zabalený cukrík. So Zuzkou sa mi navyše veľmi dobre spolupracovalo. Dobre som sa zabavil pri skúškach,“ priznal herec, ktorý sa do divadla zjavne chodil odreagovať.

No nie vždy sršal sebavedomím. „Niekedy to bolo trošku náročné, čo sa týka pohybovej prípravy, lebo ja nie som taký zdatný tanečník. Ale čo sa týka ostatných vecí, bolo to super. Už viackrát som spieval so živým orchestrom, takže nešlo o prvú skúsenosť.“ Nakoniec, ani podpora dcér na otcovej premiére nebola výnimočná. „Chodievame spoločne aj na iné predstavenia, lebo divadlo ich baví,“ skočil nám do reči Kočiš.

„Terezka hrala v televíznych seriáloch, Sárka je zase veľmi dobrá tanečnica,“ vraví. Takže keď sa pripravoval doma na muzikálovú rolu, bol pod prísnou kontrolou. „Raz som ukázal Sárke kroky, ktoré idem tancovať, a ona povedala - Tati, netancuj! Ale teraz mi hovorí, že som bol výborný. Takže som prešiel, aj čo sa hereckej aj tanečnej zložky týka,“ smeje sa.

Budú teda dcéry kráčať v otcových šľapajach? „Uvidíme, ale myslím si, že sú šikovné. Nehanbím sa to povedať, práve naopak, hovorím to s hrdosťou, niežeby som chodil s transparentom nad hlavou, ale som na ne veľmi pyšný,“ dodal hrdo.

Maká: Manželka Nela do divadla neprišla, na sociálnych sieťach
však pravidelne uverejňuje statusy k svojmu biznisu s oblečením.
Maká: Manželka Nela do divadla neprišla, na sociálnych sieťach však pravidelne uverejňuje statusy k svojmu biznisu s oblečením.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Miesto manželky lektorka

Ako jediná z rodiny na premiére chýbala Kočišova zatiaľ stále manželka Nela. Na súde síce leží žiadosť o rozvod, no obaja žijú s deťmi v jednej domácnosti. Peter zostáva v spoločnom byte v centre Bratislavy napriek tomu, že na periférii vlastní ďalší.

V poslednom období sa však často zdržiaval aj v Prahe - kde vraj nemá na nič okrem práce čas. Nakrúca tam pre Českú televíziu film s názvom Balada o pilotovi. „Čaká ma ešte zopár filmovacích dní. Je to vec, ktorá je pre mňa veľmi náročná, ale mám ju veľmi rád. Musím tam hovoriť českou ruštinou, takže mám aj ruskú lektorku,“ priblížil nám individuálnu prípravu. Pritom za normálnych okolností by po pomoc nemusel chodiť ďaleko. Ruštinu totiž vyštudovala jeho žena Nela, ktorá sa dnes venuje biznisu s oblečením.

Spomenúť v spoločnosti Petra Kočiša slovo rozvod však veľmi neodporúčame. „Nemám rád, keď niekto komentuje súkromie, do ktorého vôbec nevidí. Viem, že je to zaujímavá téma, ale naozaj nie som ochotný sa k tomu vyjadrovať. Nikto ma neprehovorí 
a, myslím si, že ani moju ženu nie,“ povedal nám rázne a ako šikovný moderátor nás ešte využil, aby vyslal odkaz do všetkých médií na Slovensku. „Nechcem, aby to vyznelo zlostne, ale môžete odkázať všetkým vašim kolegom a kolegyniam - nebudem to komentovať a keď bude niekto písať hlúposti, tak sa budem možno aj brániť!“