Kočnerova: Naozaj ju predáva?

Kočnerova jachta.
Zdroj: archív

Pekný kúsok si v minulosti zaobstaral aj Marian Kočner, ktorý je už takmer tri roky za mrežami. Jachtu Sunseeker model Ferretti Custom Line 112 mohol kúpiť za štyri milióny eur. Loď s menom Pegas má tridsaťštyri metrov, päť spální, desať postelí a dve pullman postele pre deti. Úctyhodný je výpočet aj ďalšieho príslušenstva - dva vodné skútre, dva seaboby, štyri paddleboardy, rýchly gumený čln pre desať osôb, vodné lyže, wakeboard či motorový jetsurf. V porovnaní s Kočnerovou jachtou sú tie ostatné chudobnejšie príbuzné. 

„Je to stále len loď, nie jachta. Skutočná jachta sa začína od 150 stôp, to je asi 50 metrov. Keď vedľa našich lodiek, ktorým ja hovorím ‚člunky‘, zaparkuje skutočná jachta, tak potom by ste videli, čo je sila,“ chvastal sa pred rokmi Koč­ner svojimi znalosťami. Pred rokom vyšlo najavo, že oficiálnou vlastníčkou luxusnej jachty sa v roku 2016 stala Kočnerova exmanželka Karolína. No po zatknutí kontroverzného podnikateľa bola loď kotviaca v chorvátskom prístave Marina Lav podľa medializovaných informácií na predaj za 3,7 milióna eur.

Kollár: Zbavil sa jej

KAMEŇ SVÁRU O Borisovu jachtu sa jeho ženy trhali. V lete 2009 sem miesto Krištúfkovej priviedol Helenu Holkovú. Na snímke je Andrea Heringhová.
Zdroj: Archív

Šéf národnej rady Boris Kollár (52) dlhé roky kotvil v Chorvátsku. Z miest Split alebo Rogoznica vyrážal na more jachtou Sunseeker, za ktorú zaplatil takmer milión eur. Osemnásť metrov dlhá loď tohto druhu máva vo výbave napríklad aj klimatizáciu či televízor s DVD prehrávačom. Kollár s kapitánskym preukazom si ju kormidloval sám, ale priznával opletačky s údržbou, ktorá si vyžadovala jeho prítomnosť. Dlhé roky potom sa na lodi veľmi nezdržiaval a požičiaval ju kamarátom. Ako pre PLUS 7 DNÍ potvrdil, nakoniec ju predal.

Flašík: Preslávil ju fotografiami

Fedor Flašík si takto užíval na jachte.
Zdroj: archív

Do lepšej lode zainvestoval Fedor Flašík (63) pred viac než desiatimi rokmi, keď bol ženatý s političkou Monikou Beňovou (52). Vtedy si za polovičnú cenu zaobstarali loď Elegance 54 a zaplatili za ňu do 450-tisíc eur. Flašíkova jachta mala dve kajuty a nádrž s kapacitou 2 700 litrov, väčšinou parkovala v prístave v chorvátskej Rogoznici. Najviac svoju loď dostal Fedor do povedomia v roku 2016, keď sa na jej prove opaľoval úplne nahý a pri tejto kratochvíli ho zachytil okoloidúci fotograf. Odvtedy z jachty Flašík zverejnil iba jeden záber, a to v roku 2017, keď si s vnučkou sadol za kormidlo. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ ju však stále vlastní.

Nikodým: Skromnejšia verzia

FOTO PRE EFEKT Martin Nikodým si jachtu nekormidluje sám.
Zdroj: Instagram

Aj moderátor Martin Nikodým (50), ktorý počas pandémie tvrdo pracoval v televízii, sa vybral užívať si leto na Jadran. „Pár dní vypnúť. To potrebujem,“ zneli jeho slová, ktoré vypustil do sveta. V Chorvátsku trávil čas prevažne pri meste Vodice, kde si užíval na jachte. Preto nás zaujímalo, či si zaobstaral svoju a či ju aj sám kormidluje. „Nepotrebujem vlastniť niečo, čo dokážem využívať iba pár dní v roku. Dokonca aj kormidla som sa dotkol iba symbolicky. Kapitánske skúšky sa ešte len chystám urobiť, takže som sa tento rok stal súčasťou skúsenej posádky, zatiaľ nie ako kapitán,“ povedal nám Nikodým.

Prezradil však svoje obavy z nevšednej dovolenky. „Ako každý, kto sa niekedy ocitol na mori, aj ja mám rešpekt pred búrkou. Našťastie, my sme mali tentoraz iba krásne počasie a pokojné more, takže plán oddýchnuť si a mať pár dní na starosti iba seba, moringy a fendre vyšiel dokonale,“ dodal moderátor.

Viac FOTO nájdete v GALÉRII >>>