Pred pár dňami vyšla na povrch ďalšia nahrávka. Podľa nej vybavoval IT biznismen Michal Suchoba všimné pre daniarov. Tí mali nechať Kočnera za to na pokoji. Rovnako šokujúca ako nahrávka, ktorej existenciu si nevie hlavný aktér vysvetliť, je aj Suchobova luxusná rezidencia.

Firme Michala Suchobu sa začalo dariť počas rokov, keď bol na čele Finančnej správy František Imrecze, s ktorým sú kamaráti. Podarilo sa mu získať niekoľko štedrých štátnych zákaziek cez firmu Allexis, v ktorej figuruje. Tá pre Finančnú správu zabezpečuje informačné technológie.

Firma Allexis má s finančnou správou uzavreté miliónové zmluvy a ich súčasťou sú aj utajované skutočnosti. Podľa medializovaných informácii firme nedávno vypršala platnosť previerky a novú zatiaľ nedostala, hoci o ňu požiadala.

Nahrávka začína označením: „Michal Suchoba, nedeľa 20:30, parkovisko na Kolibe pred reštauráciou Koliba,“  takto si evidoval Kočner tajné audio nahrávky, cez ktoré ľudí aktuálne kompromituje. Hlas, ktorý sa podobá na hlas IT biznismena Michala Suchobu, na nej hovorí, že daniari sa začali zaoberať podvodmi dnes už obžalovaného Kočnera vo výške 4,2 milióna eur a chcel od neho, aby poskytol úplatok za to, aby sa to nevyšetrovalo. Hlavný aktér tiež na nej tvrdí, že na najbližšie dva týždne zastavil daňovú kontrolu, aj keď ju majú daniari v pláne. Kočner však veľmi jasne odpovie, že túto problematiku má vyriešenú s Róbertom Ficom, ale je ochotný nejaké peniaze za láskavosť zaplatiť.

Také slovenské

Až doteraz bol Michal Suchoba verejnosti nie príliš známy. Strieda niekoľko luxusných áut. Jeden deň ho vidieť na džípe, iný v limuzíne. Rád hrá golf, lyžuje a pred niekoľkými rokmi si postavil pompéznu vilu v blízkosti Slavína. Okoloidúci sa pri nej len mlčky zastavia, obzerajú si ju a fotia. Presklennú ozrutu vidieť na kilometre. A ťažko sa verí, že v takejto rezidencii býva len jedna rodina, pretože bytov by sa v nej dalo nasekať niekoľko. Odborník na reality odhaduje jej cenu v miliónoch eur.

Michal Suchoba
Zdroj: Hugo Bach

Keď si vilu Suchoba staval, hojne zásoboval svoj instagramový profil fotografiami. Zverejnil, ako pózuje pri komíne a teší sa z nového bývania. Po prevalení komunikácie s Kočnerom už ho na Instagrame nanájdete. Jeho profil je vymazaný.

Milovník umenia

Suchoba si záhradu s precízne pokoseným trávnikom dekoroval výrazným dielom. Červený nápis LOVE je známe umelecké dielo, ktoré môžete nájsť v mnohých svetových metropolách ako turistickú atrakciu. Ide o slávne pop artové dielo od umelca menom Robert Indiana. Prvýkrát sa jeho štvorcové spracovanie slova LOVE s typicky nakloneným O objavilo na vianočnom prianí, ktoré vytvoril v roku 1964 pre Museum of Moden Art v New Yorku.

V roku 1970 podľa obrázku LOVE vznikla prvá socha pre múzeum umenia v Indianapolis. V roku 1973 vyšla oficiálna poštová známka. Ďalšie sochy LOVE pribúdali po svete ako huby po daždi. V USA ich okrem pôvodného Indianapolisu nájdete ešte v New Yorku, Philadelphii, v Arizone, New Orleans, Las Vegas a na ďalších miestach, v Kanade, v Európe aj Ázií. Samozrejme, na Slovensku nie sme o nič horší ako v takom Amsterdame. Žiarivo červené dielo LOVE je vystavené aj v záhrade slovenského tendristu Michala Suchobu.

Fotografie parádnej vily IT biznismena nájdete v GALÉRII