Psia láska je bezmedzná. To platí aj v prípade dvoch energických štvornohých miláčikov, ktorí za svojimi gaunerskými pánmi budú úprimne smútiť. Napriek ich ohavným činom.

V utorok na súde vypovedal proti Marianovi Kočnerovi exsiskár Peter Tóth osem hodín. Opísal, ako sa podieľal na sledovaní novinárov a aké inštrukcie od Mariana Kočnera dostával. Spomenul aj rodinné väzby. S obvineným totiž, podľa jeho tvrdení, strávil, ako jeden z vyvolených, dovolenku v Chorvátsku na jeho jachte. V konfrontácii Kočner vyzval Tótha, aby špecifikoval, kto bol na dovolenke v Chorvátsku. Tóth podráždene odpovedal: „Váš pes Brenda.“

Prítomných na súde to v tom momente pobavilo. Šéfka senátu Tótha napomenula: „Obžalovaný sa pýtal na osoby, nie na psov.“

Kočnerova Brenda: Hýčkaná a naviazaná na majiteľa

Zlatý kokeršpaniel Brenda je vážený člen rodiny.
Zlatý kokeršpaniel Brenda je vážený člen rodiny.
Zdroj: Michal Šebeňa

Zlatý kokeršpaniel Brenda je však vážený člen rodiny. Fena má už cez šesť rokov, je to dáma udržiavaná. Lesklá srsť je znakom kvalitnej výživy, veselá povaha zas dôkazom priateľskej povahy. „Je hýčkaná a rozmaznávaná,“ skonštatoval na margo psieho člena kočnerovcov blízky známy.

S Marianom Kočnerom a jeho rodinou trávila Brenda dovolenky na Donovaloch, kde šantila na snehu okolo svojho pána a veselo vrtela chvostom. V lete Brenda zašla aj k moru. Spoločnosť robila na jachte Karolíne Kočnerovej. Podľa odborníkov sú kokeršpaniele extrémne naviazané na svojho pána a rodinu. V tomto prípade sa Brenda svojho majiteľa zrejme tak skoro nedočká.

Trnkov Leo: Pána chránil pred mužmi zákona

Dobroslav Trnka a jeho Leo, ktorý sa postavil mužom zákona.
Dobroslav Trnka a jeho Leo, ktorý sa postavil mužom zákona.
Zdroj: TV MARKÍZA

Tomu sa hovorí psí život! Zatiaľ čo Dobroslav Trnka podľa všetkého poslúchal na slovo Mariana Kočnera, na toxického exprokurátora zase nedal dopustiť malý Leo. Živý Jack Russell teriér sa od bývalého šéfa Generálnej prokuratúry doslova nevedel odtrhnúť, na každej fotke, kde sa vyskytol Trnka, tam hopsal aj malý Leo.

Zlatý chlpáč môže mať  však od stredy oči v smútku. Bol totiž svedkom, ako jeho pána odvliekli muži zákona v skorých ranných hodinách na výsluch. Ako Trnku vyvádzali z domu v putách, Leo skákal do výšky, hlasno štekal a snažil sa zabrániť, aby jeho majiteľa odviedli. Ten je obvinený zo zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Trnka nedávno zahviezdil v tajnom uniknutom videu zo svojej pracovne Generálneho prokurátora, kde spolu s Marianom Kočnerom inštalovali skrytú kameru. Práve tá v minulosti nahrala aj Trnkov rozhovor s Jánom Počiatkom. V uniknutej dišpute sa obidvaja známi rozprávali o kauze Lemikon. Nemenej slávny je aj audiozáznam, v ktorom sme si nedávno vypočuli, ako Kočner Trnkovi nadáva do „koko*ov“. A Trnka, podobne ako Leo, sklopil uši a svojho „pána“ na slovo počúvol.

Edo čítal spisy

Trnkovi robil v minulosti spoločnosť aj ďalší štvornohý parťák a to vlčiak Edo.  Asistoval Trnkovi v práci aj v časoch, keď stál na čele generálnej prokuratúry. „Môžete sa ho pýtať, čo len chcete, nič neprezradí,“povedal v roku 2008 o kamošovi Edovi Trnka pre Nový Čas. Taktiež priznal, že mu cez plece nazerá do spisov.

FOTO statočného činu Trnkovho Lea a ďalších hafkáčov nájdete v GALÉRII>>