Pozrite si aj zábery z pohrebu: Tri dcéry, syn, prvá manželka, aj frajerka

Nedávno zosnulý režisér miloval život, ženy, svoje štyri deti, no väčšinu času venoval práci, ktorá ho absolútne napĺňala. „Vedela som, že povolanie režisér je niečo viac, ako dokážem pochopiť, a tak som len tušila, že je určite veľmi významné, keď máš na mňa tak málo času. Videla som ťa len občas, stále si vášnivo tvoril,“ zazneli v bratislavskom krematóriu, kde sa s Párnickým lúčili najbližší a priatelia, slová jeho dcéry Lucie z prvého manželstva.

Počas obradu premietali aj videá, kde svoje otcovstvo okomentoval aj sám režisér. „Uvedomil som si, že som bol celkom vhodný otec. Neotravoval som ich zbytočnosťami,“ poznamenal na adresu svojich detí, takže na tvárach smútiacich sa občas objavil úsmev. Svoj hlboký žiaľ nedokázala ani na moment skryť jedine afganská režisérka Sahraa Karimiová, ktorá bola Párnického poslednou priateľkou.

Pozrite si aj zábery z pohrebu: Tri dcéry, syn, prvá manželka, aj frajerka

Dcéra vzadu, frajerka pri rodine

Nie je žiadnym tajomstvom, že deti ani partnerky Stanislava Párnického spolu veľmi nekomunikovali. Badať to bolo aj počas poslednej rozlúčky. Do obradnej siene prišli zvlášť, prehodili len pár zdvorilostných slov a po skončení odchádzali každá iným smerom. Režisérova nemanželská dcéra Natália s mamou Erikou Vincourekovou dokonca postávali na konci sály. Ostatné deti, Lucia so Stanislavom a ich mamou Katarínou sedeli v prvom rade, rovnako ako dcéra Simona, ktorá pochádza z manželstva s herečkou Zdenou Studenkovou. Tá na obrade z neznámeho dôvodu absentovala.

Medzi najbližšiu rodinu sa usadila aj afganská režisérka, niekdajšia Párnického študentka a neskôr aj láska Sahraa Karimiová. Svoj žiaľ počas obradu ťažko ovládala a po záverečných slovách, keď rakva s telom režiséra klesla do prízemia, prepukla do nekontrolovateľných emócií. „Staninko môj, Staninko. Pomôžte mi niekto,“ kričala zúfalo zohnutá v kŕči. V jednom momente si tvár zakryla čiernym závojom, akoby sa ním chcela skryť pred krutou realitou. Jej srdcervúci nárek bolo počuť aj dávno po tom, čo sa rodina rozišla.

Pozrite si aj zábery z pohrebu: Tri dcéry, syn, prvá manželka, aj frajerka

Jediný

Pred oficiálnou rozlúčkou sa s režisérom lúčili na akademickej pôde, kde bola medzi pozvanými aj Sahraa. „Dvadsať rokov som ho milovala. Na školu som pri­šla študovať niečo iné, ale chcela som študovať film. Povedali mi, že majú profesora, ktorý ma môže pripraviť na skúšky. Keď som mu začala rozprávať, zaspal,“ vytiahla spomienku na prvé stretnutie s legendou.

Aj keď už dávno netvorili pár, Párnického považuje Sahraa za svoju najväčšiu lásku. „Odišiel z tohto sveta môj jediný a celoživotný pán Párnický. Znamenal pre mňa všetko, všetko, všetko… Bez neho by som na tomto svete nebola nikto. On jediný dal zmysel môjmu životu, osobne aj profesionálne. Mala som šťastie s ním byť a žiť. Teraz môj život stratil zmysel,“ použila silné vyjadrenia.

Prečítajte si tiež: