Šéf parlamentu Boris Kollár pred pár minútami priletel z dovolenky, ktorú trávil v Dubaji, kde vlastní stavbu. Fotoreportér PLUS 7 DNÍ ho pristihol na letisku vo Viedni. Sprevádzal ho ochrankár. Politik si cestou na parkovisko, kde ho už čakala štátna limuzína aj so šoférom, tlačil štýlový kufor značky Gucci. Pár minút predtým však k vozidlu pricupitala aj neznáma blondína, ktorej šofér pomohol naložiť veci do kufra auta. Spoločne v aute odišli smer Bratislava.

Dlhé letné prázdniny našim zákonodarcom nestačia. Ďalšie voľno im minulý týždeň zabezpečil poslanec Robert Halák, ktorý sa zahral na MacGyvera. Zapojil voľne trčiaci kábel do hlasovacieho systému tak nešťastne, že vyradil celý slovenský parlament z činnosti. Šéf Národnej Boris Kollár nelenil, pokračovanie parlamentnej schôdze stanovil až na budúci týždeň a, ako sa zdá, zdúchol do teplých krajín. Podľa Slovenky, ktorá v stredu letela z Viedne do Emirátov, sedel v rovnakom lietadle ako ona.

Bol to super let

Ako sa ukázalo, z viedenského letiska Schwechat cestovalo viacero Slovákov, ktorí zatúžili po teplom počasí a kúpaní sa v mori. Veselú partiu odhalila jedna zo Sloveniek, ktorá sa nachádzala v rovnakom lietadle. "Dnes super let. Že budem sedieť s celebritami v lietadle, som ani nesnívala," napísala Veronika na Instagram a pridala hashtagy VIP-iek, medzi ktorými sa náhodou ocitla. Na palube rovnakého stroja podľa nej sedeli influenceri Zuzana Strausz Plačková (31) a René Strausz (32), prezývaný Rendy, známi aj pre niekoľkodňový pobyt vo vyšetrovacej väzbe.

Na blízky východ odleteli len dva mesiace po tom, čo Plačková priviedla na svet syna Diona. Juniora vzali so sebou, čím rozpútali debatu medzi mamičkami, či je zdravé terigať sa s kojencom po svete. "Celý čas spinkal a keď som potom zobudil, bol ticho," hlásil spokojný Rendy z Dubaja. Podľa expertov sa s dieťaťom dá lietať prakticky už od prvého týždňa života, problematické je to skôr pre matku, pre ktorú "môže let predstavovať zvýšené riziko trombóty", odporúča sa preto počkať.

Podľa Slovenky Veroniky rovnaké lietadlo využil okrem Strauszovcom aj predseda parlamentu Boris Kollár. No či cestoval do Dubaja alebo tam prestupoval na iný let, nie je potvrdené. Svoj mobilný telefón dnes nezdvíhal. Podľa nášho zdroja by sa však v Emirátoch mala dlhšie zdržiavať dcéra poslankyne Sme rodina a Kollárovej expartnerky Petry Krištúfkovej Vanessa, ktorá niekoľko rokov žije v zahraničí, najprv študovala na Floride a neskôr mala namierené za štúdiom do Austrálie.

Napokon, do práce sa Boris Kollár ponáhlať nemusí. Ako včera informoval, schôdza NR SR, ktorú minulý týždeň prerušili pre kybernetický incident, bude pokračovať až v utorok 8. novembra.

FOTO z letu z Dubaja v GALÉRII

Prečítajte si aj: