Už niekoľko dní leží predseda parlamentu Boris Kollár v nemocnici na Kramároch, kde už podstúpil druhú operáciu za posledný týždeň. Pri dopravnej nehode, ktorú utrpel v sobotu večer v Podunajských Biskupiciach, si totiž zlomil druhý krčný stavec. V aute sa nachádzala aj bývalá Miss Miroslava Fabušová (37), ktorá dnes leží v uplne inej nemocnici. Podľa jej vlastných slov má zlomených sedem rebier, kľúčnu kosť a štvrtý krčný stavec. Obaja pacienti sú schopní komunikovať. Na naše počudovanie - nie medzi sebou.

Koho k sebe Kollár pustí?

Kollárov stranícky kolega minister Milan Krajniak na druhý deň  tvrdil, že predseda parlamentu, s ktorým práve dotelefonoval, „má dobrú náladu“. Fabušová však na našu priamu otázku, či po nehode kontaktovala Kollára alebo on ju, odpovedala: „Nie.“ 

V neistote a bez informácií zostali aj niektoré matky Borisových detí. „Šimon aj ja sme mu hneď písali, že naňho myslíme a posielame mu pozitívnu energiu. No na správy neodpovedal,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ pár dní po havárii ustarostená Martina Sabbatini, známa aj pod prezývkou matka číslo 4. Mama Kollárovho syna Šimona Heliodora už niekoľko rokov žije v Spojených štátoch, kde sa vydala za úspešného profesionálneho golfistu Roryho Sabbatiniho.

Najbližšie tak má k Borisovi Kollárovi asi naďalej jeho stranícka kolegyňa Petra Krištúfková či ďalšia z matiek jeho detí Andrea Heringhová, ktorú niekoľkokrát vzal i na Ples v opere.  „Telefonovali sme spolu s ním aj s deťmi cez videohovor a neustále sa zaujímame o jeho zdravotný stav. Deti sa ma stále na neho pýtajú, ako sa má a čo je s ním. Teraz potrebuje predovšetkým oddych a pokoj,“ povedala matka ich spoločných detí Sary Zoe a Borisa pre Šarm.

Na nedostatok informácií sa však nesťažuje ani speváčka Barbora Balúchová, matka číslo 9. "Som informovaná, ale nechcem rozoberať, či komunikujem priamo s ním alebo s rodinným príslušníkom," tvrdila pre PLUS 7 DNÍ. Ako však dodala, o nehode sa dozvedela z televíznych novín. „Bohužiaľ, bol pri tom aj náš syn. Takže nič príjemné,“ dodala na adresu syna Alexandra Jána, ktorý po strašnej správe spustil plač. Sama Barbora sa pritom borí so zdravotnými problémami.

FOTO Kollárových žien nájdete TU

Viac o nehode Borisa Kollára a jej následkoch v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, kde sa dozviete:

- čo sa podľa ďalšej pasažierky Miroslavy Fabušovej dialo v aute tesne pred zrážkou a po nej
- ako reagovala na otázku, či boli pripútaní
- ako definovala svoj vzťah s Borisom Kollárom
- kto sa Fabušovej prekvapivo po havárii ozval
- čo všetko ju spája s jednou z matiek Borisových detí Andreou Heringhovou