Ak sme dumali nad rébusom, ako najplodnejší slovenský politik Boris Kollár (57) stíha svojich dvanásť detí, v poslednom období sa núka odpoveď: Nestíha. U veľkého bojovníka za tradičnú rodinu si všímame vážne logistické problémy. A teraz to na plné ústa vykričala aj jedna z jeho matiek.

Vojna kvôli Dubaju?

Po boku multiotecka stála vždy bez váhania a posledné roky ho sprevádzala takmer na každú spoločenskú udalosť. Zrazu však Richterová neudržala emócie. Najdrahšia lopta, akú som kedy kúpila,“ zverejnila komentár zo športovej predajne, kam zašla s ich jedenásťročným Arturom. Horšie ako cena bolo to, čo mi syn povedal, keď sme išli z obchodu. Mami, chcel by som tatina, ktorý by si so mnou zakopal,“ prezradila synovo prianie.

K staršiemu Arturovi pribudol malý Aaron, dieťa číslo dvanásť. Pomysleli by sme si, že v ich domácnosti je Boris varený-pečený. Nie je to tak. S pánom predsedom nie sme v kontakte dlhší čas. Jeho súkromný život ma nezaujíma, len mi je to ľúto kvôli našim deťom. Starší syn s ním trávil veľa času a veľmi ťažko to znáša,“ vysvetlila pre PLUS 7 DNÍ Richterová, ktorá dubajskému výletníkovi zrazu nevie prísť na meno.

Rozhodla sa, že už nebude ticho a na svojom Facebooku zverejňuje jeden príspevok za druhým o tom, ako ich šéf parlamentu zanedbáva. „Stalo sa len toľko , že náš tatino sa pred pár mesiacmi rozhodol, že už nechce byt súčasťou nášho života, Aaronko bude mať za chvíľu päť mesiacov a tatina má zatiaľ iba na papieri, nenašiel si čas na osobne stretnutie, ale našťastie jemu je to jedno, najťažšie to znáša Arturko, je smutný, bol zvyknutý na čas s otcom, ale, žiaľ, taký je život a musíme to zvládnuť, najdôležitejšie je, že sme zdraví a spolu, čaká nás pekná udalosť, krstiny, veľmi sa tešíme. Veľa z vás už máte deti a asi nikto si nevie predstaviť, že by ich nevidel, nechcel vidieť, tak nám, prosím, držte palce,“ vyznala sa zo svojich pocitov Richterová.

Vylúčil Richterovú zo života?!

Barbora Richterová tvrdí, že za konfliktom nestojí Kollárova nová známosť, ktorú zobral politik do Dubaja. „Nie, nijaká Laura za tým nie je, pretože ako sa prednedávnom Boris Kollár vyjadril, takých, ako je Laura, mám ďalších desať. Takže skutočne, ak by som sa mala s každou jednou zaoberať, tak od rána do večera nič iné nerobím. Pán je slobodný, vždy bol, takže je to úplne ok. Strieda sa to s takou rýchlosťou, že to človek nevie ani zaznamenať. Však ho všetci poznáme… Nič nové. Jediné, čo z toho vznikne, je dieťa, nič viac,“ vysvetlila verejne Barbora, ktorú mrzí iná vec.

A to, že sa Boris Kollár nezaujíma o deti. „Tento človek bol kedysi otec s veľkým O, poznám ho trinásť rokov, fakt pán. Bol to otec, čo staval hrady z piesku, jazdil s deťmi na bicykloch, bol na všetkých narodeninách a sfukoval sviečky, cez víkendy bol v lese na prechádzke, dovolenky, sviatky, školské vystúpenia a mnoho ďalšieho. Toto všetko bolo pred politikou. Ľudia sa menia, keď prídu k moci, ku ´sláve´, tam to všetko ide do sračiek. Je poľutovaniahodné, ako bol človek kedysi fakt super otec a dnes, keď mu napíšete, zavolaj, prosím, na sekundu malému, má narodeniny, tak už nedokáže ani to urobiť. Škoda. Politika mení ľudí,“ myslí si bývala plavkyňa.

Dcéry bojujú za otca

Tým však Barbora rozpútala vojnu. Zrazu niektoré z Kollárových dcér i „mamičiek“ mali potrebu si Borisa zastať. Jeho najstaršia dcéra Alexandra Horňáková (21), ktorá otca tiež často sprevádzala na spoločenských akciách, sa neudržala a Richterovú dourážala. „Ľutujem ho, že stretol vôbec takú hlupaňu,“ rozohnila sa Alexandra ako na povel a na Barbore nenechala nitku suchú.

„Toto je komédia pani Richterovej, ktorá prišla pred jedenástimi rokmi v teplákoch, polo-nadrogovaná a s igelitkou v ruke. Nevie a ani nerobí, všetko jej financuje otec – dom, auto, jedlo, oblečenie, dovolenky asi tak štyrikrát do roka. Bez neho by bola na ulici. A ona sa ešte sťažuje. Všetko, čo chce, jej otec dá, stará sa o deti a o všetky. To, že nemá toľko času je úplne normálne, však musí živiť 150 rodín, ale aspoň to robí a nič nám nechýba,“ tvrdí Alexandra.

V obhajobe otca pokračovala: „A to, že nestavia hrady z piesku a nekope loptu, veď má 57 rokov, však by mu vyskočila platnička, chudák. A hlavne pani Richterová si s ním spravila posledné decko a vedela, aký je, že má veľa detí. Vtedy jej to nevadilo, ale zrazu teraz poďme sa sťažovať, ako keby nevedela, aký má oco životný štýl. Barorka sa sťažuje ležiaca na lehátku v Dubaji, že si oco nejde kopať loptu s deťmi.“

Kollárova dospelá ratolesť, s ktorou sa ako s jednou z mála prezentoval na verejnosti, tvrdí, že si iného otca nevie ani predstaviť. „Áno, nekope si so mnou loptu ani nešplhá so mnou na hory, má už svoj vek, ale iného otca si neviem ani predstaviť, plní mi sny a stará sa o mňa a aj o všetky svoje deti. Môžeme byť šťastní, že máme život, aký máme a nemusíme riešiť, čo dáme zajtra do úst. Nie, aby bola tá krava vďačná, tak sa tu doňho ešte púšťa,“ zamyslela sa dcéra mimoriadne radikálnym slovníkom. „Chudák, cez deň ani nestíha jesť, tak veľa toho má a ona sa ide takto o ňom vyjadrovať, aby mu naschvál uškodila a naschvál spomenula politiku, fakt nemám slov,“ dodala.

Aj ďalšia z Kollárových dcér, ktorú má politik s poslankyňou Petrou Krištúfkovou Ester, tiež neostala ticho. „Neviem, ako sa musí cítiť on, keď už mňa to veľmi zraňuje, čo o ňom musím čítať. Sú to odporné a vymyslené klamstvá! Otec vždy bol a stále je tu pre všetky svoje deti! Má aj zdravotné problémy, ale napriek tomu chodí s nami na bicykle, behávať, keď môže, tak trávi s nami voľný čas. Môj otec je pre mňa ten najlepší, vždy tu bol, je a pre mňa bude,“ nevedela sa Ester v chválospevoch zastaviť.

Jakubisová a Balúchová chvália Kollára. Dostali príkaz?!

Status, aký je Kollár výborný otec, vo švrtok podvečer zverejnila aj matka jeho jedenásteho potomka Levičanka Mirka Jakubisová. „Nie som zástancom prepierania súkromných vzťahov na verejnosti. Avšak situácia a vyjadrenia na adresu otca môjho syna, že sa nestará o deti a nezaujíma, mi nedovolí nereagovať. S otcom môjho syna máme dobrý kamarátsky vzťah. Sme v prvom rade rodičia. Boris bol naposledy za synom túto sobotu, svojho syna má rád, zaujíma sa a stará sa, rovnako ako aj o všetky svoje deti, bez rozdielu! Áno, je to neštandardná situácia a nie je s malým tak často ,ako by sme si želali, ale keď sú spolu, venuje sa mu. A keď práve nemá na môjho syna čas, prípadne sa rozhodne ho tráviť inak, neznamená to, že už nebude alebo nechce byť súčasťou života svojho syna. Často hovorím môjmu synovi, že otec ho má rád a hlavne, že mu dal to najvzácnejšie, čo mu mohol dať – jeho život,“ napísala Mirka, ktoré o svojom súkromí doteraz veľmi nehovorila.

K obhajobe Kollára sa v rovnakom čase pridala aj Balúchová, ktorá sa s otcom svojho syna pozná od jej osemnástich rokov. „Zostali sme kamaráti, máme spolu krásneho syna, ktorého Boris nadovšetko miluje, tak ako miluje všetky svoje deti. Je pravda, že odkedy zastupuje vysokú funkciu ,má menej času. Myslím si, že je pochopiteľné, že pri jeho pracovnom vyťažení má minimum voľného času, ale to neznamená, že sa o ne nestará. Vždy je tu pre nášho syna aj pre mňa, kedykoľvek potrebujem pomôcť, kedykoľvek si chce s ním Alexander zatelefonovať. Umožnil pre svoje deti naozaj skvelé podmienky na život (školky, školy, bývanie, auto), preto nerozumiem, prečo takto zavádzajúce vyjadrenie bolo potrebné uverejňovať na sociálnych sieťach,“ napísala speváčka, ktorá sa takisto ku Kollárovi bežne nevyjadruje verejne. Tým však dohadovanie medzi mamičkami neskončilo.

Chce sa zbaviť Kollárovho mena

Na Baluchovej status ihneď zareagovala Richterová a nechala jej tam niekoľko správ. „Milá Barborka, ja mám s Borisom dve deti. Ja sa nedám zapredať za peniažky ako ty s týmto statusom, viem, že ti to prikázal. Napísala mi to aj tvoja kolegyňa Mirka Jakubis, ktorá, mimochodom, pred mesiacom postovala, ako má jej syn otca iba na papieri a na jednej ruke spočíta minúty, ktoré s ním strávil. To, že tvojho syna nevidel dlhý čas, viem, ale tvrď si, čo chceš. Poviem ti len toľko, 5. septembra mal môj syn Artur narodeniny, volal, písal, prosil - tatinko, mám oslavu, prídeš?´Neprišiel. Písala som, prosila, aby mu aspoň zavolal, že je to pár sekúnd. Že len mu povedz, všetko najlepšie. Neurobil to. Viem, kde je pravda a budem za ňu a svoje dve deti vždy bojovať! Tvoj syn je ešte malý, ale raz bude mať tiež jedenásť rokov a vlastný rozum a ako môj povedal: Takého otca, čo stále klame, nechcem,“ rozpísala sa Richterová.

FOTO a celé vyjadrenia nájdete v GALLÉRII

Barbora netvrdí, že by sa Kollár finančne o deti nestaral, ale myslí si, že nie všetko je o peniazoch. „Platí na deti, syn ma zaplatenú školu, mám výživné. Ja som povedala, že sa nezaujíma. Pred takmer piatimi mesiacmi sa mu narodil syn, myslíš, že vie, ako vyzerá? Pre mňa toto otec nie je a so svojimi peniazmi sa môže pokojne zadrhnúť,“ odpísala Balúchovej Richterová, ktorá s Kollárom už nechce mať nič spoločné. „Som neskutočne šťastná, že moje deti nikdy nebudú súčasťou osoby menom Boris Kollár. Ja viem, kde je pravda a môžem povedať toľko, že ja sa za pár korún nedám zapredať. S mojimi deťmi sa nestretáva, a to ako vyzerá mladší syn, nemá poňatia. Pre dobro mojich detí od dnešného dňa riešim všetko iba s právnym zástupcom a verím, že sa nadobro zbavíme ako jeho mena, tak aj vyhrážok,“ zverejnila pred chvíľou Richterová svoje rázne rozhodnutie.