Za normálnych okolnosti by to nebolo s kostolným poriadkom. Len jedenásťročné dievča v jojkárskom štúdiu na Kolibe v sobotu večer ponocovalo do neskorých nočných hodín. A hoci sa Nikolete Šurinovej už zatvárali oči, krátko pred polnocou celkom neplánovane vyhrala ďalší ročník Česko Slovensko ma talent.

"Tak teraz už asi ani nezaspím. Vôbec som to nečakala. Nepremýšľala som, že by som mohla vyhrať," povedala nám v noci dojatá rockerka, ktorá pred divákmi ukázala bláznivú hru na bicích. Aby predviedla čo najlepší výkon, miesto vlastných bubnov si požičala kvalitnejšiu zostavu, porazila ďalších osem finalistov a stalo sa z nej asi najbohatšie dievčatko v "Československu". "Asi ich dám rodičom," prehlásila Nikoleta na margo 50 tisíc eur, ktoré získala.

Hneď však mala jasno, na čo poputujú. "Potrebovali by sme väčšie auto, lebo keď ideme niekam na koncert, zbalíme bicie a nezmestíme sa všetci. Moja sestra musí zostať doma, pritom by chcela chodiť na koncerty. Ona zase veľmi rada tancuje, veľmi dobre sa učí a tiež rada číta," dodala talentovaná muzikantka z dediny pri Trnave, ktorá sa chystá naučiť aj hre na xylofóne - vraj aby sa pri muzicírovaní mohla aj viac hýbať a tancovať.

Malá víťazka nás na záver úplne odrovnala odpoveďou na otázku, čo bude v pondelok v škole. "To neviem… Nechám sa prekvapiť. Spolužiaci mi fandia a dúfam, že nejak nezačnú… Chcem, aby ma brali ako normálne dievča, ktoré s nimi chodí do školy, a nie ako nejakú celebritu. Nie, nechcem byť celebrita, lebo potom vás ľudia nemajú radi," dodala dospelým jazykom.

Pozrite si vo videu, kto sa po vyhlásení výsledkov ponáhľal Nikolete zablahoželať medzi prvými.

Nervóznejšia než víťazka? Marta Jandová

Býva tradíciou, že vo finále každej televíznej súťažnej šou, svoj najväčší talent predvedie aj jeden z porotcov. V záverečnej časti Česko Slovensko má talent, padol los na Martu Jandovú. Na hudobnej scéne pôsobí už pekných pár rokov, no zjavne sa stále nenaučila byť suverénkou. Na javisku sa to dokonca ani nesnaží skryť. Pár sekúnd predtým ako v „talente“ mala odspievať naživo pieseň Školíš mě z jej aktuálneho albumu Barvy, vyzerala byť na pokraji kolapsu. Skôr ako sa zapli televízne kamery a splašene okolo nej lietali technici, ukázala bez zábran publiku svoje trasúce sa ruky.

Pozrite si vo videu, ako vyzerá porotkyňa pred kolapsom:

Aby sa upokojila a našla vnútornú silu a sebavedomie na kvalitný spevácky výkon, pred zrakmi všetkých sa napokon aj prežehnala. „A čudujete sa? Po toľkých talentoch a skvele odvedených číslach som mala spievať ja. Strašne mi búšilo srdce. Bola som nervózna ako blázon,“ povedala nám bezprostredne po svojom vystúpení. Bez okolkov priznala, že oporu v takýchto chvíľach hľadá u Boha. „Rada sa prežehnávam. Pomáha mi to, keď sa bojím. Každý máme niečo, čomu veríme, že nám pomôže, keď je najhoršie. Modlím sa nielen k Bohu, ale aj k mojím drahým zosnulým, maminke a bratovi, ktorých už nemám. Verím, že mi pomáhajú. Ale, samozrejme, najväčšiu oporu mám vo svojej rodine.“ 

Viac fotografií z finále Česko Slovensko má talent nájdete v galérii.

Mohlo by vás zaujímať: