Pozostalí Justina Topolského nám ešte nedávno tvrdili, že ho spolu s jeho mamou pochovajú až v čase, keď nebude nutné dodržiavať pandemické opatrenia. „Po kresťanskom obrade si na nich zaspomíname pri Justinových pesničkách na veľkej party. Presne tak, ako by si to iste aj on sám predstavoval,“ oznámili nám. Po ďalšom predĺžení núdzového stavu, si to evidentne rozmysleli a rozlúčku naplánovali na piatok 30. apríla.

V dome smútku Ružinovského cintorína, sa teda nekonala žiadna veľká párty, no aj tak sa s obľúbeným a dobrosrdečným Justinom prišlo rozlúčiť viac ľudí než povoľujú súčasné nariadenia. Zvučné mená slovenského šoubiznisu, s ktorými Justin udržiaval priateľstvá, však chýbali. Z mediálneho sveta sme medzi hosťami zazreli len Rebeccu Justh. 

Pri vstupe do miestnosti dostal každý zo smútiacich hostí vysmiatu Justinovu fotografiu a pietnu atmosféru vytvárali aj jeho skladby, ktoré kedysi nahrával s Katkou Karovičovou aj pre legendárne divadlo Semafor. 

Skôr než urny s popolom Justina a Vierky uložili do rodinného hrobu, pohnutým hlasom prehovoril najstarší z rodiny, Justinov strýko, slovenský futbalový tréner a bývalý brankár futbalovej reprezentácie Československa, Justín Javorek. 

Každý človek musí zomrieť. Vážnosť týchto slov vyslovujeme mnohokrát veľmi ľahko. Horšie je, keď vám odídu dve najmilšie osoby a dopracujeme sa k tomu, kde teraz stojíme,“ zamyslel sa.

V smútočnom prejave zdôraznil rodinnú súdržnosť. „Celá rodina sme sa pravidelne stretávali a bolo veselo. Babka povedala, spievajte, veselte sa, život je krátky. Aj Peťko a Vierka sa dožili týchto krásnych stretnutí,“ povedal. Odhalil tiež tajomstvo pôvodu mena Justin. „Peťko, bol si mediálne známy človek. V tej sínusoide slávy je aj poľná tráva, ale znášal si to dobre. Meno Justin si dostal na birmovke odo mňa a bol si za to veľmi vďačný. V Amerike to meno letí viac ako Peter, ale pre našu rodinu si bol vždy Peter. Ale pre mňa aj Justin,“ vyznal sa strýko obľúbeného, mimoriadne extrovertného umelca.

FOTO z pohrebu Justina a jeho mamy nájdete v GALÉRII >>

Justin a jeho mama Vierka mali kresťanský obrad s tradičným príhovorom kňaza. Urny do hrobu pracovník pietneho miesta vkladal počas známej piesne Blíž k tebe, Bože môj.

Pozrite si videá z poslednej rozlúčky. Takto  si svoj pohreb JUSTIN asi nepredstavoval ... 

Rebeka Justh

Rozlúčka

Na cintoríne  - uloženie urny