Moderátorka Karin Majtánová (47) sa so svojím partnerom Petrom Kremnickým (46) takmer po ôsmich rokoch vzťahu konečne rozhýbali a chystajú svadbu. Pre manželstvo sa popritom rozhodli už po dvoch týždňoch známosti. „Šťastie a spokojnosť, ktoré teraz prežívam, som si musela zaslúžiť. Peťo je veľmi zlatý a som presvedčená, že sme sa museli stretnúť. Nič nie je len tak,“ pripomína historicky prvá slovenská Miss z roku 1993, dnes mama dvoch detí Karin (25) a Samuela (14), ktoré má z predchádzajúcich vzťahov. O dôležitejšom dni, ktorý si snúbenci naplánovali na koniec leta, ale aj o súčasnom živote prehovorili pre PLUS 7 DNÍ na terase svojho bratislavského domu.

Záhrada s anjelmi

Za harmóniu a pohodu, ktorú v súčasnosti Karin Majtánová prežíva, vďačí podľa vlastných slov aj anjelom. V dome ich má už viac ako tristo. Dvoch obrovských anjelov umiestnila i do záhrady. „Jedného z nich som nazvala Pokora. Už celé roky ma drží pri zemi. Vidím na neho aj z okna spálne. Je príjemné začínať deň s tým, že tam stále je,“ povedala nám významne na terase domu s výhľadom do čerstvo zrevitalizovanej záhrady.

 

„Bývam tu už dvanásť rokov, takže bol najvyšší čas zveriť ju do rúk odborníkom. S maminečkou sme tu sadili kvetinky, no mnohé z nich boli zle umiestnené. Tie, ktoré mali byť na slnku, boli v chládku a naopak. Záhradným architektom pomáhal aj Peťo,“ pochválila svojho partnera. Jedným dychom dodala, že ani ona sa fyzickej práce nebojí. „Tam, kde sú anjeli, sme mali pôvodne kamennú terasu s grilom. Minulý rok sme sa jej zbavili. So zbíjačkou sme roztĺkli všetok kameň a ostali nám z toho takmer dve tony sutiny. Vlastnoručne som to nakladala na fúriky a Peťo s mojím ocinom odpad vyvážali preč. Teraz je tam len trávička, kvety a čoskoro pribudne vírivka. Predsa len už máme istý vek, tak si zaslúžime starostlivosť o seba.“

Išlo to rýchlo

Dom na okraji Bratislavy kúpila Karin pred dvanástimi rokmi nezariadený. Najviac času s rodinou trávia na prízemí v obývačke, ktorá je spojená s kuchyňou. V strede obrovského priestoru je umiestnená kozubová pec a celý interiér dopĺňa množstvo všakovakých anjelov aj obrázky, ktoré pre Karin v detstve vytvorili jej deti. Peter sa do domu prisťahoval len pár dní po tom, ako sa s Karin spoznali. „Išlo to naozaj veľmi rýchlo. Osemnásteho januára sme si na plese vymenili telefónne čísla, 28. januára ku mne prišiel na kávu a už neodišiel. Po dvoch týždňoch známosti na mňa vyrukoval s otázkou, či si ho vezmem. Na to ráno nikdy nezabudnem. Pomojkal ma a ja som mu bez zaváhania odpovedala áno. Myslela som si, že to povedal len zo žartu,“ zaspomínala si Karin s nostalgiou.

O tom, že svadbu myslí vážne, ju partner presvedčil o pol roka počas letnej dovolenky pri mori. „Dňa 7. 7. o siedmej hodine a siedmej sekunde som si pred ňu kľakol na pláži a oficiálne ju s prsteňom v ruke požiadal o ruku,“ zapája sa do debaty aj Peter. „Ale ten prsteň je už starý. Musí kúpiť nový,“ prehodí veselo Karin, ktorá partnerovi povie svoje áno v evanjelickom kostole. Na hostinu pozvali asi sto hostí.

Kto je hlava rodiny?

Peter do života známej moderátorky prišiel v čase, keď po nešťastných vzťahoch už v lásku neverila. „Zrazu sa to zlomilo. Sklamanie som si pri ňom absolútne nepripúšťala. Bola som zamilovaná ako malé dieťa. Zasiahlo ma to nenormálne, ako blesk z jasného neba. Ani neviem, či som vôbec bola niekedy tak veľmi zamilovaná ako vtedy. Nemohla som spať ani jesť. Ale bolo to vzájomné. Obaja sme sa na seba tešili ako šibnutí,“ rozplýva sa a partnerku doplní Peter: „Na tom sa nič nezmenilo. Aj dnes máme problém zaspať, keď nie sme spolu.“

Pre Karin bolo najdôležitejšie, že Peter si rozumel s jej deťmi z predchádzajúcich vzťahov. Neprekážala mu ani jej medializácia a fakt, že je hlavou rodiny. „Možno by som bola rada submisívna, ale nejde mi to. Máloktorý chlap sa dokáže zmieriť s tým, že ja som tá, ktorá je viac na očiach,“ vysvetľuje moderátorka.

Peter sa napokon stal jej absolútnou oporou pri výchove detí. Medzi Karin a Samuelom je jedenásťročný vekový rozdiel. „Kaja skončila medicínu a čaká ju promócia. V budúcnosti sa chce špecializovať na psychiatriu,“ prezrádza jej mama. V januári sa dcéra odsťahovala z domu a začala žiť s priateľom Jánom. „Sú spolu už takmer dva roky, veľmi sa z toho teším. Oni sú ako puzzle, nenormálne sa k sebe hodia. Museli sa nájsť a neverím, že sa to stalo len náhodou,“ hovorí šťastná bruneta, ktorá s nádejným ženíchom rýchlo našla spoločnú reč. „Janko ma má veľmi rád. Povedal, že sa so mnou cíti ako s kamoškou. Je stavebný inžinier a je to naozaj veľmi šikovný, zlatý a slušný chlapec,“ pochvaľuje si.

Zvládli to

Šťastie, ktoré dcéra Karin Majtánovej prežíva, si musela spolu s mamou tvrdo vykúpiť. Po tom, čo sa narodila predčasne a s detskou mozgovou obrnou, boli lekári v prognózach jej budúcnosti veľmi opatrní. „Bolo pre mňa veľmi náročné študovať a zároveň sa starať o dieťa, ktoré má veľký zdravotný problém. Nie som však človek, ktorý sa vzdáva bez boja. Verila som, že tento, možno najväčší boj svojho života dovediem do úspešného konca. Našťastie som mala veľkú oporu v mojich najbližších, rodičoch a sestre. Nežili sme na vysokej nohe, ale zvládli sme to. Som na Kajku naozaj veľmi pyšná a trochu hrdá aj sama na seba za všetko, čo sme spolu dokázali. Rada by som odkázala všetkým ľuďom, ktorí riešia nejaký vážny problém, aby sa v žiadnom prípade nevzdávali a bojovali za každý malý pokrok. Veľmi dôležité je aj silné a milujúce rodinné zázemie,“ pripomína.

Moderátorka je hrdá aj na syna Samka. Štrnásťročný puber­tiak dlho otáľal, kým nám s mamou zapózoval, nakoniec predsa len povolil. „Študuje osemročné gymnázium a v budúcnosti by chcel byť stomatológ,“ prezrádza Karin na chlapca, ktorý svoju inak vysokú mamu už prerástol. Tak ako iní školáci, aj on sa najprv tešil z koronaprázdnin, no po dlhšom čase ho neustály pobyt doma frustroval. „Nudil sa a bol nervózny z toho, že sa mu narušil denný režim. Chýbali mu kamaráti, basketbalové tréningy, všetko, na čo bol zvyknutý a čo mal rád.“

Karin patrila k ľuďom, ktorí nariadenú školskú absenciu kritizovali. „V Belgicku, ale aj iných krajinách školy zatvorené neboli a všetko fungovalo. Myslím, že tie dlhodobé prázdniny sa na našich deťoch nepríjemne prejavia.“

Život v lockdowne

Hyperaktívna Majtánová bola šťastná, že v najhorších časoch temna mohla so svojimi kolegyňami moderovať aspoň reláciu Dámsky klub. „Na rozdiel od mnohých ľudí som mala aspoň nejakú pracovnú aktivitu. Ani tak som to psychicky neznášala najlepšie. Vo voľných chvíľach som teda začala oprašovať svoju taliančinu, žiaľ, už som z nej veľa zabudla. A Peter si dokončil doktorát zo sociálnej politiky,“ hovorí významne.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Naučili sa chodiť tiež na dlhé prechádzky. „Niekedy sme prešli aj pätnásť kilometrov. Objavili sme mnohé krásy Bratislavy. Tak sme si na takéto výlety zvykli, že sa ich nevieme vzdať ani teraz, keď sa už začína všetko uvoľňovať. Naivne veríme, že uplynulé obdobie sa už nezopakuje,“ ukončila svoje rozprávanie Karin Majtánová.

Pozrite si v GALÉRII zábery Karin Majtánovej so svojou rodinou. Takto bývajú 

Mohlo by vás zaujímať: