Fanúšikovia Karla Gotta (†80) boli dojatí. V jeho rodnej Plzni sa konala predpremiéra celovečerného dokumentu Karel. Do miestneho amfiteátra tak prišli aj tvorcovia filmu, režisérka Olga Malířová Špátová, ako aj kameraman Jan Malíř. Ale úplne najvzácnejším hosťom bola vdova Ivana Gottová, ktorá sa fanúšikom svojho zosnulého manžela aj prihovorila.

Ivana Gottová sa od smrti svojho muža na verejnosti takmer vôbec neobjavovala. Minulý rok ju mohli zahliadnuť na poslednej rozlúčke s Gottovou kamarátkou, speváčkou Evou Pilarovou, ale inak sa stretávala len s blízkymi a priateľmi. Tento rok pri príležitosti vydania autobiografickej knihy o Karlovi Gottovi Má cesta za štěstím síce o sebe dala vedieť, ale len prostredníctvom sociálnej siete. Tentoraz to bolo konečne naživo.

Hoci onedlho uplynú už dva roky, čo Karel Gott už nie je medzi nami. Ivana Gottová sa však pri zmienke o jej mužovi vždy rozcitlivie. A tak to bolo aj pri uvedení filmu Karel v jeho rodnej Plzni. "Som veľmi rada, že tu s vami môžem byť. Ďakujem, že predpremiéra sa koná v jeho rodnom meste. Nech vás film zahreje pri srdci a nech sa vám páči," prihovorila sa Ivana fanúšikom a bola viditeľne dojatá.

Na Ivane Gottovej všetci mohli oči nechať, takto teraz vyzerá!

Pre pandémiu korony si fanúšikovia doteraz film nemohli pozrieť. Ak sa nič nezmení, slávnostná premiéra filmu by sa mala konať 5. októbra, verejnosť si ho bude môcť pozrieť od 7. októbra. Jeho priaznivci sa na film tešia určite aspoň tak, ako na vydanie jeho autobiografickej knihy.