Česká kráľovná swingu Eva Pilarová, zomrela len päť mesiacov po svojom mnohoročnom priateľovi a kolegovi, kráľovi kantilén, Karlovi Gottovi. Písal sa 14. marec 2020. Dodýchala v Domove svätého Karla Boromejského v Prahe, kde mala v posledných minútach pri sebe aj o trinásť rokov mladšieho manžela, Jána Kolomazníka. Ten doteraz musí vyvracať fámy, že za jej skon môže koronavírus. „Nie, nie je to pravda. Sú to nezmyselné a zbytočné špekulácie. Žiaden koronavírus, ani rakovina. Eva zomrela na zlyhanie ľadvín,“ uviedol pravú príčinu smrti.

Modlila sa 

Pre české média tiež uviedol, čo tomu predchádzalo. Vrátil sa pritom o tridsať rokov dozadu, keď Eva pre onkologický problém, musela podstúpiť ožarovanie. „Dlho ho odmietala, pretože lekári jej oznámili, že následkom ožarov jej môže zhrubnúť hlas. To bolo pre ňu neprípustné. Povedala, že chce zomrieť ako Pilarová, nie ako Amanda Lear. A keby nemohla spievať, nemusí ani žiť. Nakoniec sa ožarovaniu predsa len podrobila,“ povedal Kolomazník s tým, že lekári jej predpovedali maximálne rok a pol života. Silno veriaca speváčka sa po tomto verdikte išla pomodliť do kostola a keď z neho vyšla, odhodlane vyhlásila, že bude žiť. Najhoršie predpovede sa našťastie naozaj nenaplnili a Eva svojim zvonivým hlasom robila sebe aj fanúšikom radosť ešte mnoho rokov.

Koniec si nepripúšťala

Zlom nastal, keď nešťastnou náhodou vo svojom dome spadla. „Mala trieštivú zlomeninu ramena a zlomenú stehennú kosť. Ukázalo sa tiež, že následkom starého ožarovania, sa jej poškodili ľadviny. Tridsať rokov to vydržalo byť v poriadku, no ten pád, všetko spustil. V nemocnici ležala tri mesiace, no vôbec si nepripúšťala, že by to malo dopadnúť zle. Dokonca chystala obrovský koncert, ktorým chcela osláviť šesťdesiat rokov svojej kariéry. Napísala si scenár, vybrala hostí, všetko mala perfektne pripravené, no už to nestihla. Teším sa však, že keď už bolo veľmi zle, rádove sestry dovolili, aby som mohol byť pri nej, keď dodýchala,“ utešuje sa vdovec, ktorý so slávnou divou žil tridsaťšesť rokov. 

Pozrite si aj GALÉRIU vzácnych záberov Evy Pialrová. Takto vyzerala krátko pred skonom 

V mladosti Eva naspievala v slovenčine pieseň Ako mám žiť bez teba. V deväťdesiatych rokoch si ho pripomenula aj v relácii Repete. Pozrite si pôsobovú videonahrávku