Hlavný sponzor Plesu v opere je fuč. Orange Slovensko ako hostiteľ Plesu v opere od jeho počiatku v roku 2001 oznámil koniec spolupráce.

Prehodnotili

„Tak, ako sa vyvíjal dobročinný Ples v opere, aj spoločnosť Orange Slovensko prehodnocuje svoju stratégiu v oblasti spoločenskej zodpovednosti. V Orangei sme sa preto rozhodli preskupiť naše sily a odhodlanie na adresnejšiu pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú,“ znie vyhlásenie operátora. 

Na zatiaľ poslednom, 20. Plese v opere sa vyzbieralo vyše 270-tisíc eur z príspevkov prominentných hostí pre deti so zdravotným znevýhodnením. Orange bude teraz naďalej podľa svojho vyhlásenia vyčleňovať 300-tisíc eur ako kompenzáciu úrovne podpory, ktorá bola prerozdelená prostredníctvom dobročinného podujatia.

Zmeny vo vedení

Riaditeľke Plesu v opere Andrei Cocherovej nezostalo nič iné, len Orangeu poďakovať. „Zvlášť si vážime rozvíjanie významného dobročinného poslania Plesu v opere, ktoré by bez veľkorysého partnera nebolo možné.“

Ako píše Trend, Cocherová v minulosti pracovala v marketingovom oddelení Orangeu. Pre operátora až doteraz pracoval aj jej manžel Ivan Golian. No v pozícii zástupcu generálneho riaditeľa technického šéfa skončil. Orange to pred pár dňami oznámil v tlačovej správe na svojom webe. Vlani do Orangeu nastúpil nový generálny riaditeľ Federico Colom.

Nejasná budúcnosť

Organizátorom Plesu v opere je agentúra Monarch, ktorej generálnym riaditeľom a autorom nápadu organizovať v Bratislave Ples v opere je Peter Princ. Už pri poslednom ročníku Plesu v opere nad tým nachádzajúcim visel otáznik vzhľadom na očakávanú rekonštrukciu historickej budovy Slovenského národného divadla, ktorá dodáva bálu punc noblesy. Princ nám vtedy povedal, že stres z toho, že by sa ďalší ročník pre rekonštrukciu nekonal, nemá. Nakoniec, ale ples ohrozujú iné komplikácie. Ako nám Princ teraz povedal, spolu s riaditeľkou plesu Cocherovou považujú za záväzok tradíciu dobročinného Plesu v opere udržať. Lenže…

„Vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu však nevieme s istotou povedať, či bude možné zorganizovať v januári 2021 ďalší ročník dobročinného Plesu v opere.“Ako ďalej Princ dodal,  ukáže sa to najskôr v septembri, aj podľa vývoja situácie s pandémiou vírusu COVID-19.

„Vzhľadom na mimoriadnu situáciu je to v štádiu riešenia,“doplnil Princ, či už má Ples v opere nového sponzora.

Budúcnosť spoločenskej akcii roka je zatiaľ na vážkach. Dovtedy si pozrite v GALÉRII to najlepšie z 20. ročníka Plesu v opere