Posledné týždne sa v bratislavských uličkách potuloval podivín, ktorý prenasledoval mnohé známe osobnosti na každom kroku, verbálne na ne útočil či ich čakal hodiny pred budovami. S nepríjemným stalkerom sa stretla herečka Zuzana Vačková (53) s dcérou Maruškou (17), herečka Kristína Tormová (40), speváčka Katarína Koščová, herec Braňo Deák (40) s rodinou, herečka Andrea Karnasová (48), ale aj komička Simona Salátová (28), herec Števo Martinovič (40) či moderátor Rasťo Iliev (35) z TA3 a mnohí iní.

Dovedna vraj muž, údajne pochádzajúci z Považskej Bystrice, obťažoval až tridsať verejne známych osôb. Všetci svorne tvrdili, že pociťovali z neznámeho stalkera strach. „Ak vás bude prenasledovať, vždy volajte políciu. Nemá žiadne zábrany, nereaguje ani na okoloidúcich ľudí, ktorých sme požiadali o pomoc. Je to psychiatrický pacient, ktorého prepustili, evidentne priskoro. Slová ako ‚neškodný‘ v tomto prípade neuznávam, lebo ak za vami niekto beží, to nie je o. k. Áno, bojím sa chodiť do centra mesta,“ povedala Tormová.

FOTO v GALÉRII

Muža podozrivého z prenasledovania známych osobností v Bratislave polícia v nedeľu vypátrala a zadržala. Bližšie informácie poskytne, keď to procesná situácia umožní.