Budí dojem, že je ženatý s Ruskou federáciou, no na pozadí svetonázoru, ktorý ho úplne pohltil, sa stará aj o rodinu. O manželke Zuzane smerácky poslanec Ľuboš Blaha (42) nikdy veľa nehovoril a ukázal ju iba párkrát - so slnečnými okuliarmi. Teraz Blahovo okolie zbystrilo pozornosť práve kvôli nej. Môže za to maličkosť. Z politikovej ľavej ruky sa vytratila obrúčka, ktorú nosil dlhých desať rokov.

Bordel v kancelárii

Domácnosť Blahovcov sa vždy javila ako idylická, aj keď trochu neštandardná. Keď sme sa zaujímali, prečo politik ako milovník všetkého štátneho nezapísal prvé dieťa do štátnej školy, mal na to pomerne liberálne vysvetlenie. Rozhodla tak jeho nežnejšia polovička. „Manželka kladie dôraz na typ vzdelávania, ktorý je menej zameraný na skills pri malých deťoch, ale je viac zameraný na psychický a duševný vývoj. To znamená, že zvolila cestu domácej výchovy v kombinácii s klubom, ktorý sa veľmi osobne a adresne zaoberá dieťaťom. Rešpektujem to,“ priznal Blaha nekonzervatívny prístup ešte pred pandémiou.

No podľa posledných správ jeho žena názor prehodnotila. „Malý Adamko chodí do školy, malá Lily do škôlky, od septembra bude prváčka v škole. Rastú ako z vody,“ priznal samotný Blaha.

Ľuboš Blaha s obrúčkou, ktorú už takmer rok nenosí.
Zdroj: https://www.facebook.com/2047997

Ďalšia zmena nastala na jeho tele. Po minulom lete hľadáme na jeho ľavej ruke manželskú obrúčku, ale márne. Netreba vysvetľovať, ako vie drobný detail odštartovať špekulácie, že na muža nemá nervy už ani vlastná žena. „Nie, s manželkou sme šťastní, nemáme absolútne žiadne problémy,“ vyvrátil nám opozičný poslanec akúkoľvek krízu vo svojom zákonitom zväzku. Uznal však, že klebety odštartoval sám.

„Obrúčku som asi pred rokom niekde zapatrošil a neviem ju nájsť. Už sme rozmýšľali, že si kúpim druhú, ale vždy do toho prídu nejaké iné priority, na tieto veci som si nikdy nepotrpel. S rodinkou je všetko v najlepšom poriadku a s manželkou sa ľúbime stále rovnako. Ďakujem za záujem.“ Manželke vraj stále vytrvalo tvrdí, že obrúčku ešte nájde. „A že som ju len zapatrošil, lebo mám bordel v kancelárii. Berie to so smiechom, ale áno, keďže sa na to pýtate, asi si ľudia takéto veci všímajú, tak si čím skôr kúpim novú. Manželka to navrhovala už dávno.“

Kamenický neprešiel

S nákupom dôležitého šperku sa Ľuboš Blaha neponáhľa asi ani preto, že má plné ruky práce s rétorikou, ktorú potrebuje šíriť do vesmíru. Nezvláda to už ani Facebook, snová sociálna sieť slovenských proruských trolov, ktorým sa tam darí ako nikde inde. Smeráckemu poslancovi sa na rovnakom mieste podaril husársky výkon - stopli ho niekoľkokrát, dôvodom malo byť opakované porušenie pravidiel. Vo februári dostal Blaha upozornenie, pre ktoré sa nemohol dvadsaťštyri hodín prihlásiť do profilu. V apríli už z rovnakej siete zmizol na sedemdesiatdva hodín. Od víkendu nemôže zverejňovať fotografie. „Neuveríte, ale zamestnanci americkej korporácie, ktorá vlastní túto sociálnu sieť, mi oznámili, že to mám zakázané z bezpečnostných dôvodov,“ posťažoval sa, keď mu nechceli zverejniť fotografiu s kolegom Ladislavom Kamenickým.

Bez obrúčky bol Blaha aj na kontroverznom nitrianskom mítingu, kde do mikrofónu kričal vulgarizmy.
Zdroj: MATEJ KALINA

Na druhej strane, vďaka americkej korporácii si pred rokom Ľuboš Blaha verejne pripomenul desiate výročie svadby. „Dnes Zuzka vyhrala. Máme psa. Prvýkrát v živote,“ napísal na Facebooku k fotografii živého daru, ktorý polovičke kúpil. Nezabudol pritom odkázať na vášnivú komunistku z Mexika: „Volá sa Frida. Hej, hej, ako Frida Kahlo, aspoň niečo som vybojoval.“

FOTO Blahu s manželkou Zuzanou v GALÉRII

O štvornohého maznáka vraj záhadná Zuzana bojovala celé mesiace, čo je asi tak všetko, čo sme sa o nej v poslednom čase dozvedeli. „Je štátna úradníčka, vzdelaním právnička, venuje sa európskej agende,“ prezradil nám aspoň čosi politik. Preto pani Blahovej želáme, aby pre manželove aktivity o prácu veľmi dlho neprišla.

Mohlo by vás zaujímať: