Človek by si myslel, že tragédia naučí podnikateľku Danielu Kralevich (36) pokornej hĺbavosti.  Keď pred dvoma rokmi autom usmrtila gymnazistku Linh (†18), uzavrela sa pred svetom a s pozostalými ani médiami nekomunikovala. Odvtedy sa bývalá finalistka Miss otriasla a je zúrivá ako alfadračica. Aktuálne vedie vojnu s úradníkmi, ktorí sa vzchopili a povedali si, že s odstraňovaním čiernych stavieb niekde začať musia.


Svetová hviezda našla útočisko na Záhorí: Pochopil som, že s našimi politikmi sa rokovať nedá

Ešte v roku 2019 si Kralevich na bratislavských Zlatých pieskoch postavila „mobilný bioprojekt“, určený pre rodiny s deťmi. Naživo pôsobil ako montovaná drevená búda s veľkými presklenými oknami. Stal sa zázrak a pred voľbami sa Daniela od mestskej časti Ružinov dočkala darčeka v podobe sanácie. Starosta Martin Chren sa na miesto dostavil osobne aj s príkazom na búranie od okresného úradu a prokuratúry, a tak sa prestrelka začala. Nasrdená Kralevich na pláži ihneď zvolala tlačovku, kde starostu obvinila z klientelizmu, korupcie a postranných budovacích úmyslov.

FOTO stavby pred zbúraním a po ňom v GALÉRII 

Aby sa na miesto nemohla dostať autom a objekt znova postaviť, ako sebavedomo avizovala, Chren na nelegálnej ceste osadil betónové zátarasy. Kralevich tiež pripomenul, že „k stavebnému zákonu pristupuje rovnako ako k dopravným predpisom“. Cítime, že tento príbeh bude pokračovať. Azda aj na ďalších čiernych stavbách.


Svetová hviezda našla útočisko na Záhorí: Pochopil som, že s našimi politikmi sa rokovať nedá

FOTO s Churchillom: Američania si museli vymyslieť Forresta Gumpa, Slováci mali Deža