Herecké skúsenosti nabral najprv v seriáli Pán profesor a teraz sa objavuje v markizáckych Oteckoch, ktorí majú z obrazoviek už nadobro zmiznúť. Pre Krištofa Králika (29) to nie je najlepšia správa, no na pracovnú stopku v týchto dňoch nemyslí. So snúbenicou, modelkou Petrou Mácovou sa radšej vybral do Las Vegas, kde si povedali áno. Ich svadobný obrad sa konal v známej kaplnke, kde sa sobášili aj hviezdy ako basketbalista Michael Jordan, spevák Frank Sinatra či herec Bruce Willis.

Garderóba z Los Angeles

Čerstvému ženáčovi sme sa dovolali v momente, keď sa s manželkou vracali z letiska domov. Mali za sebou dlhý a únavný let. „Ani neviem, kde začať. Bolo to spontánne a pekné,“ povedal Krištof Králik pre PLUS 7 DNÍ. Do Ameriky odišli začiatkom mája s tým, že v Las Vegas sa zoberú. No nevzali si so sebou svadobné šaty ani oblek. „Mali sme len obrúčky, ktoré mi kamarátka vyrobila na mieru tesne pred odchodom. Takže sme sa rozhodli, že prvý týždeň strávime v Los Angeles, kde si pozháňame svadobné oblečenie podľa svojich predstáv.“

Nechceli, aby Petra vyzerala ako zmrzlinová torta ani aby z Krištofa bol tuctový ženích. „Išlo nám hlavne o to, aby nám to spolu ladilo a hralo. Po nákupoch sme sa vybrali do Las Vegas, verili sme, že nám hviezdy budú priať a podarí sa nám bez problémov zosobášiť sa. Tak sa aj stalo,“ povedal nám natešený ženáč. 

Bola to rýchlovka

Zosobášiť sa v Las Vegas vraj nie je len tak. Človek si tam musí obehať viacero úradov. „Vypĺňali sme množstvo všelijakých tlačív. Chceli sme si byť istí, aby naše manželstvo neplatilo len pár hodín v Las Vegas, ale aby sme boli oficiálne manželmi aj na Slovensku,“ hovorí mladomanžel. Na mieste započul, že si tam svoje áno mesačne povedia desaťtisícky ľudí. „V Las Vegas je veľmi veľa obradných miest, niektoré hotely majú vlastné kaplnky. Funguje to aj tak, že snúbenci prídu bez termínu a niekto ich zosobáši bez toho, aby vystúpili z vozidla. Iba cez okienko, ako keď si prídete vziať autom nejaké jedlo a pitie. My sme si vybrali kaplnku, kde bolo cítiť romantiku a históriu. Obrad bol naozaj rýchly, ale nezabudnuteľný,“ tvrdil nám Krištof. Samozrejme, nezosobášili ich zadarmo, no poplatky za tlačivá a samotný sobáš sa vraj ani náhodou nedajú porovnať s klasickou svadbou na Slovensku. „Môže si ich dovoliť každý človek,“ podotkol.

Párty ich len čaká

Po obrade si mladomanželia s Krištofovým najlepším kamarátom, ktorý sa náhodne nachádzal blízko Las Vegas, dali obed v trojici. K večeru si to namierili do kasína. „Tam sa, bohužiaľ, nedá minúť málo peňazí, ale dopredu sme si určili limit,“ odpovedal diplomaticky.

FOTO V GALÉRII

A keďže rodina a priatelia nemohli byť súčasťou ich veľkého dňa, Králikovci im to aspoň trochu vynahradia. „Máme v pláne spraviť nejakú veľkú párty, kde to spoločne oslávime. O pár dní budem oslavovať okrúhlych tridsať rokov, tak to všetko prepojím,“ prezradil ďalšie plány.