Krásnej blondínke s úžasným hlasom pred desiatimi rokmi tesne ušlo víťazstvo v SuperStar, vyhral Lukáš Adamec. Ale ako sama hovorí, ak človek skončí v tejto súťaži do piateho miesta, má o "zábavu" postarané, záujem o neho potom  trvá aj dva roky. A tak to bolo aj v prípade Gábiny.

 

V ankete Český slávik 2011 sa v kategórii speváčok umiestnila na 28. mieste a zároveň sa stala Objavom roka. V novembri potom vydala svoj debutový album Dvojí tvář, ktorý sa stal hneď po prvom týždni predaja 10. najpredávanejším albumom v Česku. Začiatkom roku 2012 vystupovala v muzikáli Kleopatra. V máji 2013 vyšla jej druhá platňa  Celkem jiná, ku ktorej bola sama Gunčíková autorkou niektorých piesní.

 

Keďže Gábina spievala prevažne rock a a nikdy neštudovala techniku spevu, mala problémy, pre ktoré o hlas takmer prišla. Už skôr si vyhliadla v Amerike známeho hlasového kouča Kena Tamplina, ktorý má známu Ken Tamplin Vocal Academy. Problém však bol v tom, že Gabriela v tom čase nevedela anglicky. Napriek tomu nejako zosmolila pár viet a napísala mu. Neodmietol ju, ale ich počiatočná vzájomná komunikácia bola "zábavná".

Gabriela si jeho lekcie nahrala cez skype, potom to dala preložiť kamarátke a následne sa podľa toho snažila učiť. Faktom je, že Ken Tamplin ju potom pozval do Kalifornie, kde žije so svojou rodinou a Gabriela sa stala ich rodinnou priateľkou. Postupne zvládla nielen správnu techniku spevu, ale aj angličtinu a stala sa tvárou Ken Tamplin Vocal Academy.

 

Ken s ňou potom nakrútil niekoľko videí, predstavil ju nejakým producentom a po konkurze do kapely Trans-Siberian Orchestra v roku 2014 absolvovala šnúru asi 60 koncertov po celom západnom pobreží USA. Gabriele sa život za veľkou mlákou zapáčil. Do Európy si odskočila reprezentovať Českú republiku na Eurovision Song Contest 2016 v Stockholme. Vtedy dala aspoň trochu viac o sebe vedieť.

Takto vyzerá Gábina Gunčíková 10 rokov po SuperStar >>

 

Gábina po súťaži SuperStar mala sladkých sedemnásť, prežívala pomerne divoké obdobie, keď prišli na rad žúrky, alkohol a trošku aj marihuana. Pomerne rýchlo však prišla na to, že toto k životu nepotrebuje. Teraz žije skôr v ústraní, ale ako naznačila na svojej web stránke, v súčasnosti pracuje na vydaní svojho najnovšieho štúdiového albumu. A keďže aj jej korona pandémia zmenila život, snaží sa učiť niečo nové, začala sa venovať fotografovaniu a osvetleniu. A tak, ako ju mnohí považujú za českú speváčku s najväčším hlasovým rozsahom, tak isto ju mnohí považujú aj za najkrajšiu českú speváčku. Veď pozrite v GALÉRII, ako teraz vyzerá!