V Španielskej sále Pražského hradu sa pred pár dňami odohral jubilejný, už tridsiaty ročník modelingovej súťaže Elite Model Look. Od čias začiatkov sa mnohé zmenilo. „Kedysi boli naše finalistky veľmi strohé a hanblivo sedeli v kúte. Dnes sú oveľa spontánnejšie a bez zábran sa s nami zabávajú,“ prezradila topmodelka a koučka súťaže Michaela Kocianová (32). Prevratnou zmenou je aj to, že od roku 2014 tu súťažia aj chlapci. „Pracujeme s nimi, no modeling je asi jediná profesia, kde muži zarábajú trikrát menej ako ženy. Majú to aj podstatne jednoduchšie. Hlavne potrebujú vedieť po anglicky a mať dobrú pleť,“ prezradil pre PLUS 7 DNÍ šéf Elite Model Look Saša Jány (49). Pozoruhodná je aj vysoká koncentrácia pekných ľudí v Bratislave.

V predchádzajúcom ročníku vyhral svetové finále Bratislavčan Andrej Chamula a v ostatnom ročníku za Slovensko zvíťazili Lenka Saturyová (17) a Patrik Vališ (18), ktorí do Prahy prišli tiež z našej krásavice na Dunaji. Za Českú republiku zvíťazili Amélie Konšelová (16) a Alex Hanus (19). Víťazom za Ukrajinu sa stal Olexi Kabatsii (19). Víťazi budú reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále v Barcelone.  

Hoci Lenka Saturyová a Patrik Vališ žijú v Bratislave a snívajú o modelingovej kariére, navzájom sa nepoznajú. Počas nášho rozhovoru pôsobili obaja žoviálnym, no priateľským dojmom. Petra túžila po modelingovej kariére od detstva, neskôr si to však rozmyslela. „Našťastie ma ale potom spolužiačka prehovorila a naverbovala na casting Elite. Keď už som vyhrala, uvažujem, čo ďalej. Rada by som si razila svoju vlastnú cestu, no mám aj idoly. Veľmi napríklad obdivujem úžasnú modelku Romee Strijd. Má úžasný styling, úžasnú kariéru, aj život, no imponuje mi aj svojimi názormi. Sledujem ju pravidelne na jej youtube kanáli. Je naozaj skvelá a inšpirujúca,“ vyznala sa jej adresu Lenka. V prípade víťaza Patrika, sa do veľkej miery išlo na istotu. „Už istý čas ma zastupuje agentúra Elite a práve ich nápad bol, aby som išiel do tejto súťaže. Dokonca som nemusel absolvovať žiaden casting. Poslali ma hneď do finále a vyšlo to,“ povedal nám mladý fešák spokojne. 

Noblesná sláva na Hrade sa tradične nezaobišla bez prominentných hostí. Tradične nechýbala ani manželka českého premiéra Monika Babišová, ktorá prišla na akciu s dcérou Vivien z Bratislavy. „Úžasne som si u vás oddýchla, nikto ma tam nepozná. Ľudia boli ku mne veľmi milí a priateľskí,“ pochvaľovala si. 

Kto všetko si finále Elite Model Look v Španielskej sále pražského hradu nenechal újsť, si pozrite v špeciálnej GALÉRII 

Mohlo by vás zaujímať: