Pije martini, strieda milenky a zastrelí každého zloducha, ktorý mu stojí v ceste. Agent s povolením zabíjať prešiel od svojho zrodenia v knihách Iana Fleminga zmenou vizáže, no charakteristické znaky mu – podobne ako v knihe – ostali v každej „bondovke“, ktorá sa objavila na filmovom plátne.

Tá najnovšia s názvom Spectre je v poradí dvadsiataštvrtá a agenta 007 si po štvrtýkrát zahral britský herec Daniel Craig.

Portál dailymail.co.uk zmapoval, koľkokrát v jednotlivých dieloch Bond zabíjal, pil alkohol alebo zbieral skalpy v podobe krásnych žien. Výsledok? Najväčším zabijakom bol Pierce Brosnan, najmenším milovníkom aktuálny Bond Craig.

Čítajte viac:

Bond Daniel Craig sa nezaprie: Pred manželkou bozkával inú ženu!

Ak by ste tipovali ako najúspešnejšieho zvodcu ikonického predstaviteľa agenta 007 Seana Conneryho, boli by ste prekvapení. Donchuan sa vykľul z Georgea Lazenbyho, ktorý si Bonda zahral presne raz! Aj preto si jeho meno pamätajú azda len skalní fanúšikovia. Čisto štatisticky mu to v každom prípade pomohlo.

Lazenby v bondovke V tajných službách jej veličenstva z roku 1969 vystriedal v posteli tri partnerky. Na krk mu dýcha Connery s priemerom 2,66 partnerky na jeden film. Najmenej – 1,33 partnerky na film má zatiaľ Craig, treba však podotknúť, že dailymail.co.uk do štatistiky nezahrnul najnovší film.

Čítajte viac:

Hollywoodski fešáci sa zmenšili: Dnešné hviezdy by si kedysi neškrtli

Abstinent Moore, zabijak Brosnan

Aktuálny Bond však v ničom za svojimi predchodcami nezaostáva, pokiaľ ide o skonzumovaný alkohol. Svoje „pretrepané, nemiešané“ si doprial v každej bondovke v priemere raz.

Možno trochu prekvapujúco pitiu príliš neholdoval Sean Connery – v priemere vypil pol drinku na jeden film. Doslova úboho je na tom Roger Moore, ktorý si Bonda zahral sedemkrát a vypil „len“ 0,28 pohárika na jednu bondovku.

V štatistike britského portálu vyčnieva nad svojimi kolegami aj Pierce Brosnan. Nie však počtom ženských skalpov či vypitých drinkov, ale počtom zlikvidovaných zlosynov. S priemerom 21,25 mŕtvol za film sa stal najväčším zabijakom spomedzi Bondov. Najmenej násilnícku povahu v tomto smere prejavil Daniel Craig.

Pozrite si štatistiky:

(čísla vyjadrujú hodnotu v priemere na film):

Sean Connery Počet filmov: 6 Počet mŕtvol: 7,33 Počet žien: 2,66 Vypité poháriky: 0,5

George Lazenby Počet filmov: 1 Počet mŕtvol: 4 Počet žien: 3 Vypité poháriky: 1

Roger Moore Počet filmov: 7 Počet mŕtvol: 7,1 Počet žien: 2,28 Vypité poháriky: 0,28

Timothy Dalton Počet filmov: 2 Počet mŕtvol: 6,5 Počet žien: 2 Vypité poháriky: 1

Pierce Brosnan Počet filmov: 4 Počet mŕtvol: 21,25 Počet žien: 2 Vypité poháriky: 1

Daniel Craig Počet filmov: 3 (nezohľadnil sa nový film Spectre) Počet mŕtvol: 12,66 Počet žien: 1,33 Vypité poháriky: 1