„Obyvatelia mesta Okanogan v štáte Waschington zažili menší šok. Nad ich hlavami pár krát preletela bojová stíhačka a keď sa pozreli na stopu, ktorú za sebou zanechala, rozpoznali v nej známy falický symbol,“prečítala jednu z tém moderátorka relácie Elena Vacvalová.

Keď sa spomenul falus (pohlavný úd), Oľga Feldeková hneď zo seba vyhŕkla: „Tú vec si neviem predstaviť.“Na to jej Lasica odpovedal: „Si zabudla, ako vyzerá.“ Oľga ostala chvíľu nemá, no po malom šoku sa z chuti zasmiala. Lasica ďalej spomínal na mladícke dobrodružstvo, ktoré túžili s jeho partnerom Júliusom Satinským vyviesť.

„Keď spomínate, že v meste vypukla menšia panika, aj my sme ju chceli vyvolať počas čias socializmu. S Julom sme mali túžbu, zaslať všetkým významným politickým predstaviteľom telegram s vetou : Utekajte, všetko je prezradené. Bohvie, čo by bolo. Možno by aj niektorí utiekli,“zasmial sa.

Glosátori sa zhodli, že neposlaný telegram mal význam aj teraz. Pri bývalých politických predstaviteľoch sa zastavil aj Milan Kňažko: „Môj kamarát chodil do jedného fitka s bývalým členom HZDS. Matuška sa volal. Keď ho už nejaký ten týždeň videl, nedalo mu to a prišiel k nemu s otázkou, či by mu mohol prejaviť svoj politický postoj. Potom, ako poslanec súhlasil, mu povedal, že je jeden veľký falus,“ s úsmevom dokončil príhodu.

Nepredvídateľná autoškola

Okrem politiky naši glosátori prebrali aj zaujímavé skúsenosti s autoškolami. Lasica sa zasmial nad videom, kde učiaca sa vodička hovorí učiteľovi autoškoly, že sa bojí a on jej odpovedá, že aj on. Eňa Vacvalová zase priznala, že má pred autoškolami rešpekt a strach z toho, že nevie očakávať, čo môže dané auto urobiť.

„Vždy keď vidím autoškolu a je predo mnou, radšej si pribrzdím a som v určitej vzdialenosti. Minule sa mi stalo, že takéto auto išlo a raz dalo signalizáciu a neodbočilo, potom prudko zabrzdilo, tak mi to nedalo, na križovatke som sa dala k nemu a zatrúbila som. Na to mi mladý chlapec, ktorý sedel za volantom ukázal, že pssst a naklonil sa, aby som videla, ako jeho učiteľ krásne spí aj s otvorenými ústami,“ posťažovala sa moderátorka krútiaci hlavou.

Na to ju pobavil Milan Kňažko príhodou, že nielen inštruktori vedia pobaviť. „Zabuchol som si kľúče v aute, a tak som požiadal o pomoc políciu. Hútali sme dlho, až sa začalo stmievať a na to mi jeden z policajtov povedal: Viete čo, ale blíži sa večer, tu nemôžete stáť, viete prejsť s tým autom o 200 metrov ďalej? Všetci sme sa smiali, len ten policajt nechápal.“

V relácii Sedem bude aj tento večer veselo. Glosátori si zavtipkujú naozaj na rôzne témy. Nenechajte si ju ujsť hneď po Na hrane, ktorá bude s hosťom Igorom Matovičom o 22:30 hod.