Uverila, že v novom byte nájde šťastie. Nakoniec z neho musela ujsť pred týraním. A tak bývalá moderátorka Patrícia Jarjabková Garajová (60), bez ktorej sa ikonická televízna bábka osemdesiatych rokov Kuko nepohla ani na krok, radšej začala šťastný život s mužom aj bez vlastnej strechy nad hlavou. A on jej ho vlastnými rukami postavil.

Musela utekať

Nové bývanie si Garajovci nadelili doslova ako vianočný darček. Za deň D, keď konečne vypadli z bytu po Patríciinej svokre, si totiž pred pár rokmi vybrali 23. december. S vidinou sviatkov v novom presťahovali to najdôležitejšie do päťizbového domu neďaleko najväčšieho bratislavského nákupného centra. Keď však štedrovečerné ráno pani domáca otočila kohútikom v kuchyni, zistila, že z neho nedostane ani kvapku vody na vianočnú kapustnicu. „Ukázalo sa, že máme pokazené čerpadlo, a vyzeralo to, že na Štedrý večer budeme jesť párky v rožku a sedieť na kufroch,“ smeje sa Patrícia. Dnes.

Vtedy jej však všetko jedno nebolo a vydýchla si, až keď sa jej muž napriek sviatočnému dňu dovolal kamarátovi, ktorý bol náhodou práve na ceste do svojej firmy po odložené darčeky. A tak jeden - nové čerpadlo - dal aj jemu. O šiestej večer sa ho podarilo namontovať a konečne bolo jasné, že Vianoce budú. A hlavne, že sú definitívne doma. Napriek vyskakujúcim problémom a nedokončeným detailom.

„Pre mňa je najdôležitejšie, že je to miesto, kde som sa od prvej chvíle cítila bezpečne,“hovorí pre PLUS 7 DNÍ žena, ktorá zažila aj presný opak, keď sa z jej domova stalo miesto, z ktorého musela utekať. Pritom do starého bytu vkladala také veľké nádeje. Napriek tomu, že jej prvé manželstvo s televíznym odborníkom Ľubošom Jarjabkom začalo ísť dolu z kopca, bola presvedčená, že musí vydržať a ten pád nejako zastaviť. „Jedným z posledných pokusov bolo, že sme sa presťahovali do nového bytu. Verila som, že to bude reštart nášho vzťahu, ktorý ho ešte zachráni.“Žiaľ, nebol.

Ideálny chlap?: Tak opisuje bývalá moderátorka svojho súčasného manžela Jozefa.
Ideálny chlap?: Tak opisuje bývalá moderátorka svojho súčasného manžela Jozefa.
Zdroj: Archív P.J.

Kedysi slávna moderátorská tvár, ktorá pred deťmi rozdávala úsmevy, si doma utierala slzy. „Bola som psychicky úplne hotová, nemohla som spávať, neustále som plakala, bolo mi zle...“ spomína na mužov psychický teror, ktorý ju nakoniec vyhnal z domu do domova pre týrané ženy. „Dlho som to odmietala. Oponovala som, že som predsa tvár známa z obrazovky, ako by to vyzeralo? Nakoniec som si však šla ten útulok aspoň pozrieť. A v ňom som zrazu prestala plakať,“ hovorí Paťa otvorene. Nakoniec to bola len krátka prestupná stanica, ale zásadná. Konečne nasadla na vlak správnym smerom.

Viac FOTO Patinho nového domova nájdete v GALÉRII >>

Pokračovanie na ďalšej strane.