Ako reprezentant si z olympijských hier odniesol zlatú medailu, ako reprezentačný tréner priviedol Česko dvakrát k titulu majstrov sveta. Jeho meno bolo dlhé roky spájané s preňho kedysi milovaným tímom HC Slavia Praha, v klube bol hráčom, kapitánom, neskôr aj trénerom či dokonca spolumajiteľom.

Aktuálne Růžička koučuje hokejový tím Litvínova. Životnú ranu mu osud uštedril v roku 2016, keď na druhý svet odišla jeho vtedy 53-ročná manželka Eva. Prežili spolu 33 rokov, vychovali dve dnes už dospelé deti. Z trénera sa stal vdovec po tom, čo jeho žena podľahla agresívnemu typu rakoviny.

Česká verejnosť ostala v šoku, keď krátko na to začal randiť s vtedy len 27-ročnou vyzývavou Mariou, ktorá si predtým zarábala ako striptérka v Nemecku. Na Vianoce roku 2016 ju požiadal o ruku, v júni nasledujúceho roka sa brali na zámku Červený hrádek. Marie vtedy bola v 5. mesiaci tehotenstva, manželia neskôr privítali na svet dcéru Lejlu.

Pri príležitosti 5. výročia sobáša pani Růžičková porozprávala o svojom manželskom živote pre Život v Česku. "Myslím, že som teraz ešte šťastnejšia ako vtedy. Všetko v živote ide nejakým smerom a nám sa narodila krásna a zdravá dcéra a rodinný život je teraz skutočne iný. Až s dieťaťom človek objaví tie dôležité hodnoty,“ zamyslela sa bývalá tanečnica pri tyči.

Ako píše Extra.cz, náladu však Marii kazia internetoví neprajníci, ktorí nevedia prehryznúť jej extravagantný vzhľad. Manželku českého trénera dokonca v komentároch častujú nepeknými slovami. "Ježiš, tá je čierna, tá je umelá, to je príšera, vyzerá na 50 rokov, prepálená, hubu má ako káčer… To je náš dnešný svet. Nikoho nezaujíma, aký je tvoj charakter, čo obsahuje tvoj mozog. Nie, proste poďme súdiť podľa vzhľadu, poďme urážať, nadávať a ponižovať,“ hnevá sa Marie na Instagrame.

FOTO manželky Růžičku nájdete v GALÉRII.

Pre hejterov má jasný odkaz. "Každý má predsa nejaký vzhľad, každý má rád niečo iné, každý je svojím spôsobom krásny, ale to predsa nevypovedá o tom, aký je vnútri. Najdôležitejšie je byť zdravý, šťastný, byť milovaný a milovať,“ znie posolstvo vyzývavej tmavovlásky.

Zdroj videa: Instagram/marieruzickova1988