Niet nad vlastný dom, a k tomu ešte taký útulný. Speváčka Leona Machálková už vyše 10 rokov býva v štýlovom dome, ktorý jej pomohol zariadiť jej expartner, slávny architekt Bořek Šípek (†66), a aj to na ňom vidno. Dom spĺňa všetky požiadavky jeho obyvateľov, a tak aj v čase karantény im poskytuje veľmi príjemné prostredie pre život.

Keďže pozemok, na ktorom Leonin dom stojí, nie je veľký, stavba musela byť poschodová, zato s veľkými francúzskymi oknami. Na hornom poschodí  sa nachádzajú izby a kúpeľne, dole je priestor viac otvorený. V prízemí je dominantná kuchyňa, kde speváčka trávi veľa voľného času. A ani nečudo, priestranná a farebne zariadená kuchyňa pôsobí veľmi útulne a domácky. Niektoré kúsky zariadenia vyrobil na mieru ešte jej bývalý partner, architekt Bořek Šípek.

 

Pozrite kuchyňu Leony Machálkovej, tu sa to varí samo!

 

Kým v kuchyni Leona pracuje alebo pripravuje rôzne dobroty pre seba a pre syna, v priestrannej obývačke zase relaxuje, a keď má chuť, aj si zacvičí. Obývačka je oproti kuchyni zariadená minimalisticky, atmosféru v izbe však dotvárajú obrazy na stenách, ktoré tak lepšie vyniknú.  Skvelé je tiež to, že súčasťou domu je aj záhrada, ktorá speváčke poskytuje priestor na relax od jari do jesene.