Pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín havarovalo v stredu, krátko pred 14.45 hod., malé motorové lietadlo. TASR o tom informoval lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Martin Balko. Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že v lietadle sa nachádzajú štyri osoby bez známok života.

Foto z nehody i Whiskyho s pilotom nájdete v GALÉRII

Podľa našich informácií jedným z tých, ktorý pri tragédii dvojmotorového štvormiestneho lietadla typu Diamond DA 42 prišli o život, bol aj skúsený dlhoročný pilot a inštruktor Marián Oravec. Poznal ho aj markizácky moderátor Televíznych novín Viktor Vincze, ale aj spevák punk-rockovej kapely Slobodná Európa Whisky, vlastným menom Miroslav Láber, ktorý už lieta niekoľko rokov. So zosnulým pilotom Mariánom ho však spájalo oveľa viac.

„Majo Oravec, ktorý zahynul pri leteckom nešťastí pri Trenčíne, bol môj blízky kamarát. Poznali sme sa asi 10 rokov a okrem lietania sme mali ďalšiu spoločnú vášeň, cestovanie,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ Whisky, ktorý v týchto dňoch pomáhal skúsenému inštruktorovi s plánovaným výletom. Ten sa, žiaľ, už neuskutoční.

„Ešte predvčerom sme spolu volali a vybavoval som mu prenájom jeepu v Gruzínsku, kam sa chystal na výlet. Bol to veľmi milý a veselý človek, vyslovene empatický dobrák. Bol držiteľom najvyšších leteckých licencií, veľmi skúsený profesionál, šéf výcviku v leteckej škole, ktorý naučil lietať mnoho pilotov,“ opísal nám spevák, ktorý dokonca v minulosti pilotoval aj stíhačku, svojho zosnulého priateľa. Čo sa pri havárii stalo, nevie ani on sám.

„Ja lietam na lietadlách tej istej značky viac ako 13 rokov a sú to mimoriadne bezpečné, sofistikované, moderné stroje. Špekulovať v tejto chvíli o príčine tejto havárie je zbytočné, keďže nie sú, zatiaľ ,známe žiadne fakty. Je to strašná tragédia, zahynuli tam štyria mladí, perspektívni ľudia,“ dodal na záver zronený hudobník.