Pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín havarovalo v stredu, krátko pred 14.45 hod., malé motorové lietadlo. TASR o tom informoval lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Martin Balko. Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že v lietadle sa nachádzajú štyri osoby bez známok života.

FOTO z tragédie i Vinczeho v lietadle nájdete v GALÉRII

Nevie si to vysvetliť

Podľa našich informácií pri tragédii dvojmotorového štvormiestneho lietadla typu Diamond DA 42 zahynul aj dlhoročný pilot a inštruktor Marián Oravec. Poznal ho aj  moderátor markizáckych Televíznych novín Viktor Vincze, ktorý sa pred rokom stal pilotom.

„Majo bol ako examinátor Dopravného úradu skúšajúcim pri mojej praktickej skúške na získanie licencie súkromného pilota. Zároveň bol šéfom v škole, s ktorej lietadlami aktuálne lietam, patril medzi najskúsenejších pilotov a inštruktorov, akých vôbec poznám. Preto si nikto z nás nedokáže vysvetliť, čo sa mohlo stať,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ Viktor Vincze, ktorého zrejme ani táto tragédia od lietania neodradí.

Na svojho učiteľa nedá moderátor dopustiť. „Dodával mi motiváciu pri mojom náročnom štúdiu dopravného pilota, ešte nedávno sme si spolu písali. Stále nedokážem uveriť, k akej téme sa vám vlastne vyjadrujem. Myslím aj na jeho manželku a blízkych. Je to bolestivá a obrovská strata pre slovenské letectvo,“ povedal.

Vyskúšal viacero povolaní

Pri tragédii prišli o život aj ďalší traja ľudia. Okrem skúseného pilota Mariána bol podľa našich informácií na palube aj člen Policajného zboru. „Dnes nás navždy opustil náš kamarát a bývalý kolega Roman Z., pracoval u nás… Ďalej pokračoval ako šofér - rozvozca jedál, dokonca robil aj barbera - doma strihal svojich kamarátov. Keď vyštudoval a ukončil školu, pokračoval ďalej a miesto si našiel v Policajnom zbore SR. Každá práca ho bavila a robil ju na sto percent. Bol to mladý chalan plný energie. Jedného dňa mi povedal, že by sa chcel stať pilotom, a tak popri práci začal lietať. Miloval, keď sa mohol vznášať v oblakoch a pozorovať tú krásu. Len dnes sa už nevráti medzi nás. Ostáva tam hore, vysoko v nebi. Bude nám chýbať. Zbohom, Romčo,“ napísali jeho známi na sociálnej sieti.

FOTO z tragédie i Vinczeho v lietadle nájdete v GALÉRII

Prečítajte si tiež: