Ostatné obdobie sa v médiách rozšíril kontroverzný názor o tom, že pedofília je prirodzená sexuálna aktivita a preto by sa mala rešpektovať rovnako ako homosexualita, či heterosexualita. K vášnivej diskusii to vyprovokovalo mnoho ľudí, medzi nimi aj známe tváre.

V Amerike nie sme

Spisovateľ a publicista Gustáv Murín (60) na svojej sociálnej sieti rozhorčene pripomenul praktiky, ktoré v tomto smere zaviedla Amerika. „Tam sa pedofili musia hlásiť každý mesiac na najbližšej policajnej stanici, nesmú bývať v dosahu žiadnej miestnej školy a všetci susedia sú o ich prítomnosti informovaní. No naši  „neoboľševici“ idú cestou "lásky",“ vyjadril sa hnevlivo. Drukuje mu aj humorista Oliver Andrásy (61). Zašiel tak ďaleko, že pedofíliu dokonca porovnáva so zoofíliou. „Pre zoofilov by som ešte vedel mať pochopenie. Pre pedofilov, ale nie,“ povedal aj on jednoznačne.

Láska k ovci

Humorista pritom Vysvetľuje, že k  istej benevolentnosti voči zoofilom dospel na základe slávnej poviedky Woodyho Allena s názvom „What is Sodomy?“ Tá ako je známe sleduje osudy doktora, ktorý sa zaľúbi do milenky jedného zo svojich pacientov. Tou milenkou je však ovca. Našli sa však aj diskutujúci, ktorí vec otočili na vtip. „Ja mám pochopenie aj pre nekrofilov. Veď prečo neulahodiť aj po smrti,“ zakontroval Andrásymu jeden z nich. Ďalší sa zas zastal nevinného zvieraťa. „Ako k tomu príde ta ovca?.“ „Neviem, nepýtal som sa jej,“ ukončil debatu Andrásy.