FOTO herečkinho svalnatého tela nájdete v GALÉRII

Tomu sa hovorí premena. Zo vzhľadu mladej herečky Karin Qayumovej (17), ktorá sa preslávila detskou postavou v seriáli Oteckovia, sú dnes mnohí prekvapení. Po útlom dievčatku už niet ani stopy, keďže jej telo je samý sval, a to nemalých rozmerov. Na svoj vzhľad si denne vypočuje nielen komplimenty, ale aj veľa kritiky. Na sociálnej sieti jej mnohí vyčítali, že už vyzerá ako chlap. Ona si však z toho ťažkú hlavu nerobí.

„Nepozastavovala som sa nad takými komentármi. Ak svaly na žene majú predstavovať maskulinitu, tak to potom znamená, že muži s malými svalmi sú ženskí? Nedáva to žiaden zmysel. Buď je urážané jedno pohlavie alebo druhé. Ja som za to, aby sa ľudia podporovali a nie urážali, ale je mi jasné, že to sa nedá a vždy budú dva tábory ľudí,“ skonštatovala mladá športovkyňa.

Už sa neobmedzuje

Trnavčanka, ktorá je z polovice Afgankou, sa roky venovala plávaniu a získala aj viacero ocenení. „Plávanie bolo krásne obdobie. Venovala som sa tomu asi desať rokov a doma mám okolo sto medailí. Získala som aj titul majsterky Slovenska,“ pochválila sa nám Karin a dodala, že dnes pláva už iba rekreačne a primárne sa venuje posilňovaniu. Snaží sa cvičiť pravidelne, a to štyrikrát týždenne. „Trénera nemám, cvičím sama. Nie som síce odborník, iba sa riadim podľa všeobecných znalostí a najmä podľa znalosti svojho tela. No a to, že dvíham ťažké váhy, je pravda. A je to celkom zábava,“ zasmiala sa herečka, ktorá si vie poradiť aj s viac ako stokilovou váhou.

Napriek tomu, že cvičeniu venuje toľko času a energie, na žiadnu súťaž sa zatiaľ nechystá. „Neplánujem súťažiť, pretože to by som musela mať striktné diéty, tréningy a hlavne veľký záväzok. Nechcem to robiť na profesionálnej úrovni.“ Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že si potrpí na striktne stanovenom jedálnom lístku, opak je pravda. „Iba sa snažím jesť čo najviac bielkovín. Spapám všetko a jesť mi veľmi chutí. Našťastie už nemám výčitky, keď si dám sladkosť alebo niečo kalorickejšie. Jedlo je palivo pre moje telo. Potrebujem ho na dobré výkony vo fitku a našťastie, k jedlu už mám kladný vzťah. Teraz som jedla viac, aby som nabrala čo najviac svalovej hmoty a momentálne som sa pustila do rysovačky, aby som zhodila tuk a vyrysovala svaly.”

Urážali ju pre vzhľad

Karin tým narážala na svoju minulosť. „Vždy som chcela byť chudšia. Už od nejakých dvanástich rokov som študovala, čo má koľko kalórií, aké výživové údaje a všetko okolo toho. Prerástlo to až do toxického vzťahu s jedlom. Toto obdobie bolo pre mňa psychicky náročné. Som rada, že som sa z toho dostala von, a to práve zmenou cvičenia a jedenia.“
V minulosti sa Karin musela vyrovnať aj s tým, že ju nie všetci rovesníci prijali, a to pre jej exotickejší vzhľad. Zdedila ho po otcovi, ktorý pochádza z Afganistanu. „Bolo to dávno, no niektoré deti o mne vraveli, že som Rómka, lebo mám tmavšiu pleť. Nebolo to nejaké drastické šikanovanie, iba narážky, ktoré som sa vždy snažila ignorovať. Dnes dostávam na moju pleť a vlasy zväčša komplimenty.“

FOTO herečkinho svalnatého tela nájdete v GALÉRII