Kedysi bol považovaný za hlavného ideológa SMER-u, patril medzi najbližších spolupracovníkov bývalého premiéra Roberta Fica. No vlani, keď zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, Marek Maďarič (53) medzi prvými pochopil, že situácia je vážna. SMER po šestnástich rokoch opustil.

Bývalý minister sa však z očí verejnosti nestratil. Ibaže, keď ho stretnete, vyzerá, ako keby sa chcel od minulosti úplne odstrihnúť. Nechal si narásť vlasy, nosí pestré svetre a Roberta Fica vymenil za bývalého superstaristu.

Kočiš aj Ďurovčík

Bývalý politik sa vrátil k písanému slovu, ktoré ho, ako dramatika či textára zamestnávalo predtým. S Henrichom Leškom v minulosti pracoval na muzikáli Prekliaty básnik či na poslednom albume Marcela Palondera. Vlani sa obaja spojili so spevákom Matejom Koreňom, ktorý sa zviditeľnil v reality šou Slovensko hľadá SuperStar a začali pripravovať „eletronický šansónový popový“ album. Ten nedávno vyšiel pod názvom Stigmy a vo štvrtok večer ho autori pokrstili v jednej z bratislavských kaviarní. A Maďarič sa mohol tešiť podpore – medzi pozvanými hosťami sedel herec Peter Kočiš, režisér Ján Ďurovčík či, ešte stále manželka Ivana Táslera, Anička.

Viac z krstu Maďaričovho nového diela v GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: