Magda Vášáryová neposkytla od manželovej smrti žiadne oficiálne vyjadrenie. Pred médiá sa na malú chvíľu postavila len minulý týždeň, pri príležitosti odhaľovania dlaždice slávy, ktoré tentoraz udelili Milanovi Lasicovi a Júliusovi Satinskému. Slávnostný akt sa odohral pred zrakmi okoloidúcich, priamo na Laurinskej ulici v Bratislave, kde sa nachádza Mestské divadlo Pavla Országa Hviezdoslava. Udalosť si nenechali ujsť ani Vášáryovej niekdajší hereckí kolegovia Ady Hajdu, Zita Furková, Robo Roth či Peter Šimun. Prehodila s nimi pár slov, no väčšinu času trávila v spoločnosti svojej priateľky.

 

Vo finále ceremónie, ktorú viedol Juraj Bača, sa napokon postavila aj pred mikrofón. „Ani jeden z týchto dvoch pánov by sa netešil, keby sme plakali alebo smútili. Obaja mali radi humor a všetky, aj smutné situácie vďaka svojmu prístupu k životu zvládali. Ich humor ľuďom prinášal dobrú náladu, takže, prosím, kedykoľvek tadiaľto pôjdete, vždy sa usmejte. Ak sa len pár ľudí, ktorí pôjdu okolo, usmeje, život v Bratislave bude krajší,“ prehovorila.

Svojim slovám zostala verná aj ona sama. Napriek tomu, že od smrti obľúbeného Milana Lasicu ubehlo sotva pár týždňov, pani Magda sa s každým bavila s úsmevom, pričom upustila aj od tradičného smútočného oblečenia čiernej farby. Pamätné dlaždice venované legendám slovenského humoru odhalili autorka projektu Mária Reháková, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová, režisér Roman Polák a riaditeľ Divadla Astorka Korzo ´90 Vladimír Černý. 

Dlaždice slávy sa udeľujú od roku 2009 a ako prvý ju získal Ladislav Chudík. Prvýkrát sa tieto významné ocenenia odovzdávali umelcom in memoriam. Herca Olda Hlaváčka viac prekvapilo, že išlo práve o Milana Lasicu a Júliusa Satinského. „Ale veď oni neboli členmi Slovenského národného divadla,“ vyzdvihol, že v prípade legendárnych umelcov sa udelila výnimka. Napokon, keď sa Milana ešte za života pýtali, či by chcel mať niekedy sochu ako Julo, odpovedal takto: „Ja by som chcel tabuľku na chodníku, aby po mne ľudia chodili...“

Pozrite si v GALÉRII zábery so slávnostnej akcie 

Mohlo by vás zaujímať: