Nie je to tak dávno, čo sa Jozef Majský (74) po dlhoročných ťahaniciach dostal za mreže. Jeho kauza tunelovania BMG a Horizontu je názorným príkladom, ako môže človek padnúť z absolútneho vrcholu na absolútne dno. Majského po šestnástich rokoch súdnych priekov odsúdili na deväť rokov odňatia slobody. Senát Najvyššieho súdu zamietol v júli jeho odvolanie. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý mu vymeral deväť rokov. Base sa chcel Majský možno vyhnúť lekárskymi posudkami.

 

Zavrel sa v Prahe na psychiatriu, kde ho česká polícia vypátrala a odviedla na Pankrác. Zatiaľ čo si Majský momentálne zúfa v predbežnej väzbe v Česku a Slovensko čaká na jeho vydanie, jeho rodina sa so situáciou vyrovnáva po svojom. Žiadne dramatické zrútenie. Veľkopodnikateľova vnučka Nicole tieto prázdniny trávila vo vrtuľníku svojho otca Jozefa Majského mladšieho a posielala usmiate pozdravy. Je už pyšnou držiteľkou licencie na pilotovanie vrtuľníka. Naposledy si ním zaletela do Slovinska.

Aby žili v blahobyte

„Sú veci, ktoré sa za peniaze kúpiť nedajú. Len za väčšie peniaze,“ vyjadril sa svojho času pre médiá korunový miliardár Jozef Majský. Keď zarobil prvé veľké peniaze, zmenil si pôvodné priezvisko Marhuľa na Majský. A majetkom, ktorý získal predovšetkým ako privatizér cez firmu SIPOX Holding a neskôr aj ako spolumajiteľ neslávne známych skrachovaných nebankoviek, sa hrdil, kade chodil.

Nadštandardným životným štýlom sa prezentujú aj jeho deti. Slabosťou jeho syna Jozefa Majského mladšieho sú špičkové autá, rád lieta vrtuľníkom, ktorý užíva aj jeho dcéra Nicole. Model Eurocopter EC 120 Colibri s imatrikulačným znakom OM-MAY v oranžovom vyhotovení v týchto mesiacoch lieta krížom-krážom vzdušným priestorom na Slovensku, ale aj za hranicami.

Stretla kamaráta

Vnučka zatvoreného Majského podľahla ako kopa mládežníkov po celom svete sociálnym sieťam. Aplikácia Instagram jej slúži na to, aby na dennej báze prispievala fotografiami a videami svedčiacimi o pôžitkoch jej života. Pred niekoľkými dňami sa jej stala bizarná situácia, ktorú možno niektorí poznáte. Počas letu stretla vo vzduchu svojho kamaráta. Čierny a oranžový vrtuľník leteli vedľa seba ako dve spriaznené duše. Navzájom sa natáčali, lebo keby nebolo videa, nikto by tejto príhode neuveril.

Náhodné stretnutie v oblakoch absolvovala Majská so synom jedného z predstaviteľov finančnej skupiny J&T Petra Korbačku. Ten užíva čierny vrtuľník z tej istej dielne ako Majský mladší, líšia sa imatrikulačným znakom. Ceny takýchto strojov sa pohybujú okolo milióna eur. Korbačkov dom na bratislavskej Kolibe má vybudovaný aj heliport, čo svedčí o vysokej frekvencii lietania.

Nový džob?

Vnučka odsúdeného Majského a syn finančníka Petra Korbačku svoju „schôdzku“ zverejnili. Svorne pristáli na trávniku, kde nakrútili finálne video, aby všetci videli, ako ukážkovo sú dva Eurocoptery zaparkované. V prípade Nicole nie je výraz zlatá mládež podľa nášho zdroja najvhodnejší. „Teraz dostala prácu v Ríme, v nejakom centre pre ves­mírny výskum. Je naozaj múdra, šikovná a samostatná. Od pomenovania zlatá mládež má naozaj ďaleko,“ prezradil nám rodinný známy. Tak či onak, Jozef Majský starší, ktorý rodine zabezpečil pohodlný život, si teraz nemôže ani na internete pozrieť, ako si príbuzenstvo užíva plody jeho práce.

FOTO vnučky Jozefa Majského nájdete v GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: