Trpela bolesťami! Moderátorke RTVS relácie Dámsky klub Ivete Malachovskej, ktorá v júli oslávila 56 rokov, v mladosti diagnostikovali vážne ochorenie - koxartrózu, čo je artróza chrupky bedrového kĺbu. Tá jej spôsobovala nepríjemné zdravotné problémy. Náročný zákrok dokázala vďaka svojej aktivite dlhé roky odďaľovať. Pred mesiacom sa však odhodlala, že je čas ľahnúť si pod skalpel.

Pomohol jej šport

„Tak, a mám to za sebou. Tridsať rokov som odkladala výmenu bedrového kĺbu (vrodená chyba)... Pred pár dňami mi dali nový. Ďakujem lekárom a zdravotníkom z nemocnice na Antolskej. Nie som prvá ani posledná, kto takúto operáciu podstúpil, ale už teraz napriek bolestiam cítim úľavu. Veď som nemohla ani spať… Učím sa chodiť. Prajem vám pohodu a radosť z každého dňa. Všetkým pacientom držím palce a želám skoré uzdravenie,“ napísala Malachovská po zákroku na sociálnu sieť a pridala záber, na ktorom sa usmieva pózujúc s barlami. Zaujímalo nás, prečo vlastne toľko otáľala. „V štrnástich mi diagnostikovali koxartrózu. Povedali, že keď budem mať 25 rokov, výmena kĺbu bude nutná. No vďaka mojej športovej aktivite svaly odľahčovali tlak na kĺb a operácia mohla počkať. Vedela som však, že je to len otázka času. Bolesti sa znásobovali, dokonca aj v spánku, tak nebolo o čom rozmýšľať,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ.

 

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Pred pár dňami si pri príležitosti dcériných 27. narodenín vyšla po dlhom čase do spoločnosti. „Hurá, som medzi ľuďmi. Konečne sme sa po týždňoch rehabilitácií vybrali na spoločný obed,“ tešila sa. Ako sa teraz cíti? „Postupne si zvykám na nové pocity, bolesti pominuli, Cvičím, chodím s barlami, dodržiavam všetky odporúčania a verím, že onedlho budem zase v poriadku. Teším sa na našich divákov, držte mi palce,“ dodala Iveta.

Mohlo by vás zaujímať: