Má len dvadsaťosem, no jej názory a pohľad na svet pri- pomínajú ženu v rokoch, ktorá sa naučila byť imúnnou voči nepríjemným situáciám. Kučeravá brunetka sa rozvádza so svojou prvou a dlhoročnou láskou, ale prijať musela aj to, že jej pomerne mladý otec má nevyliečiteľnú chorobu a je isté, že časom bude odkázaný na invalidný vozík. Napriek tomu bola počas nášho rozhovoru naladená až neuveriteľne pozitívne a jej smiech sa ozýval naprieč celou kaviarňou. S dcérou moderátorky Ivety Malachovskej (57) a operného speváka Martina Malachovského (55) KRISTÍNOU KOCIANOVOU (28) sa rozprávala GRÉTA KLIMKOVSKÁ.

Výrazne ovplyvniť nemôžete ani sklerózu multiplex, ktorá trápi vášho otca. Ako sa má?

Momentálne nie veľmi dobre. Teplotoval, trápi ho kašeľ a je dosť slabý. Asi je niečo vo vzduchu, lebo viacero ľudí má rovnaké problémy, len jeho viac skolia.

Ako beriete jeho ochorenie?

Nemožno si vyberať. Všetko je tak, ako je. Polepšenie už nepríde, bude asi len horšie, pretože prognóza je jasná. Skôr či neskôr bude otec chodiť o palici a potom bude potrebovať vozík. Tak sa to bude diať. Je mi to veľmi ľúto, ale ak neviem budúcnosť ovplyvniť, nemôže ma zožierať. Sú veci, ktoré pod kontrolou nemám ani nikdy mať nebudem. Musím ich len prijať.

Ako k tomu pristupuje váš otec?

Má veľmi veľký problém so stabilitou, vraví, že najväčší strach pociťuje, ak má prejsť rovno a bez závratu. A keď sa na neho človek pozrie, niekedy chodí ako ja na Kilimandžáre. Potáca sa. Nechcem, aby to vyznelo nepekne, ale pôsobí tak, akoby mal vypité. Keď sme sa o jeho dia­gnóze dozvedeli, povedal nám, že nás nechce trápiť, zaťažovať a byť pre nás bremenom. To nám s mamou vôbec nenapadlo. S rodičmi nežijem a veľa vecí nevidím, ale mama robí všetko pre to, aby mali každý deň najlepší, ako sa dá.

Vaši rodičia sú známi ukážkovým manželstvom. Ako ho dosiahli?

Je za tým neuveriteľne veľa práce, neskutočná dávka odhodlania a tolerancie. Na vzťahu makajú tridsať rokov. Klobúk dole. Obdivujem aj svoju mamu, ako to všetko zvládla. Dokázala si na vtedajšiu dobu vybudovať kariéru, stať sa zodpovednou matkou a manželkou.

Zažili ste, že by sa vaši rodičia hádali?

Jasné. Často sa stalo, že mamu otec niečím naštartoval alebo ona jeho a šup, jeden odišiel von sa prejsť a prevetrať si hlavu. Obaja však majú jasne nastavené, že ich vzťah je priorita a hoci sa pohádajú, skôr či neskôr sa ten druhý vráti domov. Základom je komunikácia, oni si vedia všetko vyrozprávať.

FOTO celej rodiny Kristíny Kocian nájdete v GALÉRII

Celý rozhovor s Kristínou Kocian aj o jej rozvode nájdete v novom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od stredy 8.3.2023 v predaji