S akné bojovala prvýkrát v puberte. "Našli mi zlatého stafylokoka na mandliach. Mandle išli von a do dvoch dní som mala krásnu čistú pleť. Tá mi držala potom už viac-menej stále až do roku 2020, kedy sa moje telo zase zbláznilo a pojašili sa mi hormóny,“ začala svoje rozprávanie Dáša, ktorá aktuálne hviezdi v muzikáli Bodyguard na Novej scéne a spieva piesne Whitney Houston.

Priaznivcom na Instagrame ukázala zábery spred takmer dvoch rokov, kedy jej tvár hyzdili veľké vyrážky. "Bolela ma celá tvár, mala som na nej doslova hrudy, ktoré sa nedali ani zakryť mejkapom. Nič nepomáhalo a ja som bola vďačná za rúška a karanténu,“ spomína herečka, ktorá problémy riešila v pandemickom období.

Nasledovalo behanie po lekároch. Dermatologička jej navrhla dokonca lieky, po ktorých by nemohla istý čas otehotnieť, takáto liečba však pripadala herečke príliš agresívna. Príčinu jej problému odhalili až krvné testy, ktoré podstúpila u svojho gynekológa. Vysvitlo, že mala problém s hormonálnou nerovnováhou.

FOTO Mamby v čase, keď bojovala s vyrážkami, nájdete v GALÉRII.

"Nasadili mi lieky, popritom som sa trpezlivo o pleť starala, aby nevznikli trvalé škody. Úplné vyliečenie trvalo približne pol až trištvrte roka,“ ozrejmila Mamba, ktorá dnes považuje svoju čistú hladkú pleť za vydretú. "O pleť sa treba starať zvonku, ale aj zvnútra. Ak máte vnútorný problém, treba ho riešiť v prvom rade vnútorne,“ poradila na Instagrame umelkyňa, ktorá však nedá dopustiť ani na prírodnú kozmetiku vlastnej značky.