Ich manželským životom o tri roky neskôr otriasla zdrvujúca diagnóza, ktorú si Zdeňka Pohlreichová vypočula z úst lekárov. Manželke najznámejšieho televízneho šéfkuchára v Česku zistili rakovinu prsníka. Hoci prvotná prognóza bola zdrvujúca a Zdeňka prišla o prsník, nad chorobou zvíťazila.

V rozhovore pre reláciu Na kafeečko na portáli Lifee.cz zaspomínala na najťažšie obdobie života. "Bol to veľký nádor, obrovský ako pomaranč. A bolo ich tam veľa. Vzali mi celý prsník. Jeden rok som absolvovala klasickú liečbu, či už to boli chemoterapie, ožarovanie, operácia, bioliečba,“ vymenovala.

Pohlreichová chcela s rakovinou bojovať alternatívnymi metódami, už predtým skúšala čínsku medicínu a bylinky. "Ale môj manžel nesúhlasil. Bol striktne pre klasickú liečbu a donútil ma, aby som sa šla liečiť normálne,“ vysvetlila v rozhovore. Keď jej lekári na začiatku oznámili, že jej ostávajú tri mesiace života, prepadol ju obrovský strach zo smrti.

"Už som si myslela, že to nedám, že napríklad spácham samovraždu. Ono je to vlastne vyslobodenie z tých strachov. Myšlienka na samovraždu vás drží nad vodou,“ šokovala Pohlreichová. Hoci lekári zachránili jej telo, potrebovala „opraviť“ aj dušu.

"Na to už som si musela nájsť alternatívu, preto som klasickú liečbu doplnila tou alternatívnou. Či už to boli duchovné veci, meditácia, akupunktúra či tradičná čínska medicína. Nakoniec sa to všetko pekne spojilo,“ tvrdí. Zdeňka vie po rokoch pomenovať, čo podľa nej rakovinu spôsobilo.

"Ja som sa neznášala, čo vygradovalo v tú rakovinu. Čo znamená rakovina? Rakovina znamená, že zabíjate samú seba. A tak to bolo v živote Zdeňky. Stále sa mi niečo nepáčilo a psychika sa na tom podpísalo. Všetko viedlo k tejto chorobe. Deštruktívne myslenie, obviňovanie samej seba,“ opísala. Na jej psychike sa tiež podpísal stres.

Pohlreichová sa už naučila mať rada každý centimeter svojho tela a dnes sa venuje ezoterike a prednáškam o duchovnom živote. To je vo veľkom kontraste s tým, ako žila pred chorobou. "Bola som totálny materialista a perfekcionista. Myslela som si, že všetko v tejto realite riadim a musí to byť podľa mňa, úplne perfektné. Potom som dostala rakovinu a všetko sa mi zrútilo ako domček z kariet,“ vysvetlila.

FOTO k téme v GALÉRII.

"Predtým som chcela zvládať sto vecí naraz. Lenže keď vám potom povedia, že máte smrteľnú chorobu a ostávajú vám tri mesiace života, tak ste postavená pred množstvo vecí a chcete zvládnuť len tú jedinú,“ porozprávala v Na kafeečko Pohlreichová. Prezradila tiež, čo ich so známym manželom spája. "Máme k sebe nejakú zvláštnu chémiu. Nedokážem to opísať. Je to láska, ktorá pramení vnútri,“ povedala.