Dnes sa k nemu nikto nehlási a kedysi veľkí kamaráti od neho dávajú ruky preč. Marián Kočner (55) sedí aktuálne vo vyšetrovacej väzbe, no nie je to až taká dávno, čo sa vyhrieval na slovenskom prominentnom výslední. Dôkazom je aj fakt, že v minulosti bol viackrát hosťom na prestížnom Plese v opere.

Udalosť, ktorou sa aj dnes večer začína na Slovensku plesová sezóna, priťahuje elitu národa. A kontroverzný milionár túžil byť jej súčasťou. Do Slovenského národného divadla, kde sa udalosť každoročne koná, kráčal so svojou ženou Karolínou aj v roku 2008. V rovnakom roku sa na bále bálov zabával vtedajší minister financií Ján Počiatek či budúci politik Boris Kollár s niekdajšou priateľkou Lindou Rezešovou. Vo vnútri opery sa však Kočner najčastejšie vyskytoval v spoločnosti Jozefa Majského, mladšieho, a jeho manželky. Všetkých prominentov vtedy zabávala speváčka Belinda Carlisle.

Nebol to Kočnerov debut v opere

Na prestížnom plese rozhodne nebol Marián Kočner prvýkrát v živote. Za elitného prominenta ho slovenská spoločnosť považovala už aj predtým. „Vytancovaná do sýtosti odchádzala Monika Flašíková-Beňová s manželom Fedorom Flašíkom, ktorí boli určite najoriginálnejšie oblečenou dvojicou večera. Europoslankyňa sa predviedla v hriešne drahej róbe nápadnej sýtozelenej farby a Flašík zahviezdil v obleku, cez ktorý mal oblečenú sukňu. Počas večera sa často zdržiavali v spoločnosti Monikinho protikandidáta na bratislavského primátora Mariána Kočnera a jeho manželky Karolíny a od ich stola sa ozýval bujarý smiech," napísal týždenník PLUS7DNÍ v roku 2007 v reportáži z najslávnejšieho plesu na Slovensku.

"Hoci sa namiesto Kateřiny Brožovej po boku pracháča Borisa Kollára objavila iná blondínka, išlo len o jeho dlhoročnú kamarátku Janu Prágerovú, spoluorganizátorku ankety OTO. 'Boris mi zavolal s tým, že má lóžu a nehodí sa, aby išiel na ples sám, či ma s ním manžel nepustí. Samozrejme, urobil to bez problémov,' povedala nám. Kamarátku do spoločnosti vytiahol aj Juraj Bača a so staronovou láskou, hotelierom Jánom Kučerom, zase prišla fitneska Zora Czoborová.“ Toľko z dnes už dobových článkov.

Ako si Marián Kočner žil, si pozrite vo fotogalérii.

Mohlo by vás zaujímať: